Aktualności | Własna hala nie przynosi szczęścia...

Własna hala nie przynosi szczęścia...

Publié: 24.11.2020 / Section: Miasto

Niespodziewana przegrana szczypiornistek z Sośnicy, które uległy KS Zgoda Ruda Śląska 27:30. Mimo to  utrzymały pozycję lidera gr. B.

W poprzednim  sezonie po remisie i minimalnej wygranej u siebie, kibice liczyli na kolejną 3-punktową „zaliczkę” – niestety, derby  zawsze rządzą się swoimi prawami .

Od samego początku Sośnica kontrolowała grę w ataku pozycyjnym i po pierwszym kwadransie gliwiczanki prowadziły 10:5. Do końca pierwszej połowy przeciwniczki z Bielszowic nie potrafiły znaleźć sposobu na przełamanie obrony gliwiczanek, które – punktując po
schematycznie wypracowanych akcjach – dawały czystą pozycję rzutową. Druga połowa to proste błędy techniczne Sośnicy oraz niewykorzystane rzuty karne, które powodowały, że przeciwniczki mogły swobodnie przeprowadzać skuteczne kontry, zmniejszając przewagę do dwóch bramek na 5 minut przed końcowym gwizdkiem sędziego (27:25). Zabrakło pomysłu, gdy nie wychodziły pierwsze próby ofensywy oraz słaba skuteczność rzutowa.

Niestety, w końcowych minutach nastąpiło zupełne załamanie gry po kontuzji ręki Olejarczyk, zabrakło kilku skutecznych obron bramkarek oraz paru dokładniejszych podań do utrzymania przewagi. Ambitne zawodniczki z Rudy szybko wykorzystały tę chwilę słabości i na trzy minuty przed końcem rzuciły trzy bramki pod rząd, ustalając wynik na swoją korzyć 27:30.