Futsal: derby Gliwic już w sobotę

Mis à jour: 25.09.2020 / Section: / pdf
futsaliści Piasta fot. Piast Gliwice Futsal

Już w sobotę futsaliści Piasta zmierzą się w Arenie Gliwice z P.A. Nova – drużyną, która w poprzedniej kampanii Futsal Ekstraklasy grała pod nazwą  GSF Gliwice. Zmiana szyldu ma nawiązywać do sukcesów odnoszonych przez zespół o tej samej nazwie, który w latach 1995–2008 pięciokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski.

Piast jeszcze po medal nie sięgnął, ale Niebiesko-Czerwoni coraz pewniej czują się w elicie polskiego futsalu i  w tym sezonie mają realne szanse, by na koniec rozgrywek sięgnąć po medal. Orlando Duarte zbudował bowiem drużynę, która w pierwszych dwóch kolejkach obecnego sezonu pokazała, że będzie się liczyć w grze o wysokie cele. Niebiesko-Czerwoni pokonali najpierw AZS UŚ Katowice 3:1, a w drugiej serii rozbili Dreman Opole Komprachcice 7:0.

P.A. Nova obecny sezon zaczęła od remisu 1:1 wywalczonego z AZS UW Wilanów, a potem uległa u siebie  Constractowi Lubawa 0:5. W drużynie, którą od tego sezonu prowadzi były szkoleniowiec Piasta Jacek Podgórski, zaszły jednak zmiany, które miały wpływ na wyniki w pierwszych dwóch kolejkach. Aż pięciu zawodników tego klubu zasiliło Piasta Gliwice. Są to Łukasz Bogdziewicz, Tomasz Czech, Michał Rabiej, Mateusz Szyszko i Dominik Wilk. Odeszło dwóch kolejnych czołowych graczy – do Constractu (Tomasz Lutecki) i do AZS UŚ Katowice (Robert Gładczak) . Na ten moment zespół ten opiera się na młodych, ale ambitnych futsalistach.

Faworytem sobotniego spotkania jest Piast, ale derby zawsze rządzą się swoimi prawami i drużyna PA. Nova nie jest bez szans. Mecz zostanie rozegrany w małej hali gliwickiej Areny przy ul. Akademickiej 50. Początek spotkania – godz. 18.00. Bilety w sprzedaży tylko online!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking