„Pod kolor” wyobraźni

Mis à jour: 07.09.2020 / Section: / pdf
wielkie łóżko z poduszek „Pod kolor”, reż. D. Arbaczewski (fot. J. Astaszow / TMG)

Spektakl dla dzieci w reżyserii Daniela Arbaczewskiego miał już swoją internetową premierę, teraz czas na to, by zobaczyli go pierwsi widzowie „na żywo”. Premierowe wystawienie przedstawienia „Pod kolor” w Teatrze Miejskim w Gliwicach zaplanowano na niedzielę 13 września.

 – Naszą przestrzeń tworzy abstrakcyjna konstrukcja z poduszek – wielkie kolorowe łóżko, które służy do skakania, wylegiwania się na nim, odkrywania i rozbudzania wyobraźni do nowych przygód. Odkrywamy kolor za kolorem. Poduszkę za poduszką. Niczym w wielkim, miękkim laboratorium zabawy. A pod każdą poduszką jest sekret – mówi Daniel Arbaczewski.

Scenografię i kostiumy przygotował Dariusz Panas. W przedstawieniu wystąpią Iga Bancewicz, Antonina Fedorowicz i Rafał Domagała. Przedstawienie ma dwujęzyczną narrację: polską i angielską. Ci widzowie, którzy już widzieli „Pod kolor” w świecie wirtualnym, bawili się świetnie. W tym gronie, obok małych gliwiczan, były także dzieci z tak odległych krajów, jak Bangladesz czy Uganda.

Premiera rozpocznie się 13 września o godz. 13.00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57). spektakl „Pod kolor” trwa 40 minut i jest odpowiedni dla dzieci od 2 lat. Przedstawienie można też nieodpłatnie obejrzeć na stronie internetowej teatr.gliwice.pl.

aktorzy w kostiumach bawią się na poduszkach
„Pod kolor”, reż. D. Arbaczewski (fot. J. Astaszow / TMG)
trójka aktorów w kolorowych strojach
„Pod kolor”, reż. D. Arbaczewski (fot. J. Astaszow / TMG)
sceniczna bitwa na poduszki
„Pod kolor”, reż. D. Arbaczewski (fot. J. Astaszow / TMG)
aktorzy w kostiumach bawią się na poduszkach „Pod kolor”, reż. D. Arbaczewski (fot. J. Astaszow / TMG)
trójka aktorów w kolorowych strojach „Pod kolor”, reż. D. Arbaczewski (fot. J. Astaszow / TMG)
sceniczna bitwa na poduszki „Pod kolor”, reż. D. Arbaczewski (fot. J. Astaszow / TMG)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking