Uwaga kierowcy, ul. Kozielska zamknięta. Objazdy!

Mis à jour: 07.09.2020 / Section: / pdf
Kozielska w remoncie Fot. ZDM w Gliwicach

Od dziś zamknięta jest ul. Kozielska na odcinku od granicy Starych Gliwic do Brzezinki – rozpoczął się kolejny etap prac przy budowie ciągu pieszo-rowerowego. Prace przy nowym przepuście pod drogą potrwają około dwóch tygodni, cała ścieżka zostanie oddana do użytku w I kwartale 2021 r. 

W związku z zamknięciem fragmentu ul. Kozielskiej wytyczono objazd dla samochodów i autobusów komunikacji miejskiej. Zostanie on poprowadzony ul. Kozielską do ronda Brzezinka, dalej ul. Wyczółkowskiego do DK88 i zjazdem do ul. Łabędzkiej, a stamtąd ul. Szafirową do ul. Kozielskiej.

Przypominamy, że dotychczas podczas budowy ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Kozielskiej wykonano zabezpieczenia i przełożenia istniejącej infrastruktury technicznej, w znacznej części gotowe są też nasypy i kanalizacja deszczowa.

Ciąg pieszo-rowerowy łączący Stare Gliwice z Brzezinką będzie jednym z etapów budowy funkcjonalnej sieci połączeń rowerowych w mieście. Już teraz na terenie Gliwic rowerzyści mogą korzystać z ponad 100 km ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych. Do 2022 r. ma przybyć jeszcze około 37 km takich tras. (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking