Epoka lodowcowa

Ajouté: 06.05.2011 / Section:

Co to jest dzikoświń? Jak wyglądały dwurożec, gryziszczęka czy grzebieniogłów? Jak przebiegało życie ludzi i zwierząt w epoce lodowcowej? Na te i inne pytania od 7 maja do 5 czerwca będzie można znaleźć odpowiedź w gliwickim Centrum Handlowym „Forum”.


Niezwykłą podróż w czasie zagwarantuje wystawa złożona z 20 specjalnie zaaranżowanych stanowisk z realistycznymi, gigantycznymi modelami prehistorycznych stworzeń. − Głównymi adresatami projektu są dzieci. Specjalną ofertę edukacyjną przygotowano dla szkół. Uczniowie wraz z opiekunami będą mogli zwiedzać ekspozycję z przewodnikami, w rolę których wcielą się doktoranci Uniwersytetu Śląskiego. Ogłoszony zostanie także konkurs na twórczy opis wrażeń w wystawy. Zwycięzcy pojadą do Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie lub do JuraParku w Krasiejowie – informuje Marek Thorz, z Agencji Plus Communication. Dodatkową atrakcją będzie 10 porannych pokazów multimedialnych dra Andrzeja Boczarowskiego − pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego, uznanego eksperta zajmującego się ewolucją organizmów żywych. Projekcje odbędą się w dniach 9 − 13 oraz 16 − 20 maja w Cinema City w godz. od 8.30 do 9.30.
Wszystkim gościom centrum proponujemy weekendowe warsztaty kreatywne utrzymane w konwencji „piaskownicy znalezisk”. Wyjątkowo bogaty program został przygotowany na Dzień Dziecka – podają organizatorzy. Maluchy będą mogły m.in. wziąć udział w zajęciach ruchowych i konkursach. (sza)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking