Razem możemy więcej

Ajouté: 05.05.2011 / Section: / pdf

Dzień Dobrych Uczynków to ogólnopolskie święto bezinteresownego pomagania. Jest obchodzone 19 maja. – To okazja, aby pomyśleć o osobach w potrzebie lub po prostu zrobić coś pożytecznego. Można podjąć działania na rzecz konkretnych ludzi, zaniedbanych zwierząt czy lokalnej społeczności – zachęcają pracownicy Centrum Wolontariatu w Gliwicach. Aby zmotywować do aktywności, zapraszają młodzież do udziału w specjalnym konkursie.


Centrum Wolontariatu działa w ramach Gliwickiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Zwycięstwa 1/1). Konkurs organizuje już po raz drugi. Mogą w nim uczestniczyć Szkolne Kluby Wolontariatu oraz nieformalne grupy młodzieży (pod opieką osoby dorosłej) z gliwickich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku akcja jest prowadzona pod hasłem „Razem możemy więcej”. Patronuje jej prezydent Gliwic.
Chcemy zachęcić młodych gliwiczan do dobrych uczynków na rzecz innych ludzi, zwierząt, środowiska. Wiemy, że uczniowie coraz chętniej angażują się w działalność społeczną, organizują ciekawe przedsięwzięcia w swoich szkołach i poza nimi, pomagają różnym organizacjom pozarządowym – mówi Katarzyna Samiec z Centrum Wolontariatu.
Aby wziąć udział w konkursie, trzeba do 11 maja zgłosić udział grupy poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.wolontariat.gcop.gliwice.pl. Pożyteczne przedsięwzięcia z okazji Dnia Dobrych Uczynków powinny zostać zrealizowane w okresie od 14 do 22 maja. Następnie – do 30 maja – do GCOP trzeba dostarczyć relację z podjętych działań. W ten sposób można wesprzeć szlachetną ideę i wygrać nagrody – niespodzianki. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w internecie, uzyskać pod numerem telefonu 32/775-01-78 lub pisząc na adres e-mail: wolontariat@gcop.gliwice.pl. (al)
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking