Tarcza Antykryzysowa. Sprawdź wnioski na stronie ZUS

Mis à jour: 11.05.2020 / Section: / pdf
człowiek z długopisem Fot. domena publiczna

ZUS zachęca do zapoznania się z przydatnymi informacjami dotyczącymi rozwiązań Tarczy Antykryzysowej i nowymi wersjami wniosków.

Przydatne informacje można znaleźć na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, na Platformie Usług Elektronicznych. Udostępniono tam nową wersję wniosku dla osób ubiegających się o świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność (wniosek RSP-D) oraz nowe wnioski dla osób ubiegających się o odstąpienie od pobierania odsetek za zwłokę (wniosek RDO), zawieszenie spłaty umowy (wniosek RDS), świadczenie postojowe za kolejny okres dla osób prowadzących działalność (wniosek RSP-DK) i świadczenie postojowe za kolejny okres dla umów cywilnoprawnych (wniosek RSP-CK).

Wkrótce na PUE ZUS udostępniony będzie też wniosek o zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek RDZ (w nowej wersji według zasad Tarczy 2.0). Tymczasem można skorzystać z wniosku, który jest aktualnie dostępny na portalu. W tym wniosku płatnik, który zgłosił do ubezpieczeń do 50 ubezpieczonych lub jest płatnikiem - spółdzielnią socjalną, w części II wniosku powinien wypełnić pkt. 1.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.zus.pl.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking