Niebiesko-Czerwoni rozpoczęli treningi grupowe!

Mis à jour: 08.05.2020 / Section: / pdf
trening zawodników Piatsa Fot. materiały GKS Piast SA

Piłkarze Piasta Gliwice otrzymali zgodę Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej i w czwartek rozpoczęli treningi w grupach.

 W poprzednich tygodniach Niebiesko-Czerwoni trenowali indywidualnie, korzystając z rozpisek treningowych przygotowanych przez sztab szkoleniowy.

Trener przygotowania fizycznego wysyłał nam zalecenia, do których wszyscy się stosowaliśmy. Było dużo ćwiczeń ogólnych, które można wykonać w domu lub ogrodzie. Gdy tylko było to możliwe, to biegaliśmy. Kupiłem też rower stacjonarny, aby coś zmienić i jednocześnie pozostać w formie – mówi Piotr Parzyszek.

 Zawodnicy wrócili na boisko w bardzo dobrych humorach.

Już nie mogliśmy doczekać się powrotu do treningów. Na razie są to zajęcia grupowe, ale sytuacja jest nadzwyczajna, więc musimy się do tego dostosować. Wcześniej ćwiczyliśmy w domach, ale zajęcia na boisku to zupełnie co innego – mówi Jakub Szmatuła.

Inaczej i lepiej trenuje się na boisku. Do tego widzi się kolegów, z którymi można porozmawiać i głowa zaczyna inaczej pracować i bardziej czuć piłkę – dodaje Gerard Badia.

 – Bardzo się cieszymy, że możemy trenować, jeszcze nie w pełnym składzie, ale w podgrupach. Jest to powrót do normalnych zajęć, zbliżonych do tych, które chcielibyśmy robić. Po zawodnikach widać ogromną chęć i zaangażowanie. Da się zauważyć, że brakuje im piłki i to, że chcą się "wyżyć" na boisku, zostawić tam trochę potu. Jesteśmy z tego faktu zadowoleni – powiedział trener Waldemar Fornalik. 

 W czwartkowych zajęciach podzielonych na grupy udział wzięli wszyscy piłkarze Niebiesko-Czerwonych. Nie zabrakło również zawodników, którzy przed przerwą byli kontuzjowani. Do gry wrócili m.in. Dominik Steczyk oraz Sebastian Milewski, który przyznał, że czas zadziałał na jego korzyść.

Oczywiście, że powrót na boisko po takim czasie nas cieszy. Nie ukrywam jednak, że ta przerwa była dla mnie wskazana, bo w ostatnim meczu doznałem kontuzji, po której potrzebowałem dwóch miesięcy, aby dojść to siebie. Ten okres już minął, więc było to dla mnie takie szczęście w nieszczęściu

 W poniedziałek zawodnicy, trenerzy oraz pracownicy wpisani na listę izolacyjną Piasta Gliwice przeszli testy na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2. We wszystkich przebadanych próbkach wynik był negatywny. W związku z tym podopieczni Waldemara Fornalika otrzymali zgodę na powrót do zajęć. Niebiesko-Czerwoni mieli wrócić na boisko już we wtorek, ale Komisja Medyczna PZPN zaopiniowała, że zajęcia grupowe we wszystkich klubach PKO Ekstraklasy trzeba jeszcze wstrzymać. Pozytywna wiadomość przyszła w środę, kiedy pierwsze sześć drużyn otrzymały zgodę na treningi zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja.

Trzeba wrócić do zajęć, które preferowaliśmy przed rundą wiosenną, czyli do pracy nad ogólnie pojętą kondycją, siłą, wytrzymałością. Oczywiście wszystko będzie przeplatane piłką. Te najbliższe dni będą poświęcone temu, aby wdrożyć zawodników do takiej systematycznej pracy, do której byli zawsze przyzwyczajeni – tłumaczy Waldemar Fornalik.

 Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to od przyszłego tygodnia piłkarze będą mogli trenować w pełnym składzie, a pod koniec miesiąca wrócą na ligowe boiska. Mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności. /Biuro Prasowe GKS Piast SA/

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking