Gliwicka Baza Wsparcia coraz większa. Dziękujemy!

Ajouté: 07.05.2020 / Section:
baner

Ludzi dobrej woli nie brakuje. Do Gliwickiej Bazy Wsparcia zgłosiło się już ok. 60 gliwickich firm chcących nieść pomoc oraz wielu wolontariuszy. Zachęcamy kolejnych przedsiębiorców do włączenia się w akcję.

W Gliwickiej Bazie Wsparcia zarejestrowały się zarówno wielkie firmy, m.in. Opel i Amazon, jak i mniejsze, działające tylko na rynku lokalnym. Oferowana pomoc jest różnorodna, warto pamiętać jednak, że nawet drobne wsparcie jest istotne i skrupulatnie wykorzystywane przez instytucje „pierwszej linii frontu”, jak Szpital Miejski nr 4 czy Ośrodek Pomocy Społecznej. Nadal potrzebne są środki ochronne i dezynfekujące, ale też środki transportu i żywność.

Można powiedzieć, że pomaganie uzależnia. Jedna z firm pomogła raz, następnie zainicjowała akcję pomocy wśród swoich klientów. W ubiegłym tygodniu z przyjemnością przekazaliśmy firmie kierowane do darczyńców podziękowania prezydenta Gliwic Adama Neumanna. A dziś rano zadzwonili z kolejnym pomysłem. To bardzo budujące – mówi Marta Kryś, dyrektor GCOP w Gliwicach.

Podziękowania od prezydenta Gliwic trafiły również m.in. do firm: Mal-Drew Spółka z o.o., Syntal Chemicals Sp. z o.o., Projektowanie w Budownictwie Jacek Cichoński oraz do Gliwickiego Klubu Sportowego „Piast” S.A. Specjalne podziękowania przekazano także koordynatorom akcji społecznych: Magdalenie Magdziarz-Zhao koordynującej akcję #gliwiceszyjamaseczki, oraz Komendantce Hufca ZHP Ziemi Gliwickiej Weronice Maciak.

Aby zgłosić się do bazy i zaoferować pomoc należy wysłać e-mail na adres: bazawsparcia@um.gliwice.pl, podając rodzaj wsparcia i dane kontaktowe, lub zadzwonić pod numer tel. 32/232-04-77.

Zachęcamy do włączenia się do akcji – skumulowanie działań samorządu, firm i mieszkańców będzie korzyścią dla wszystkich. Wszystkie ręce na pokład!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking