Miasto murem za gliwickim sportem

Mis à jour: 05.05.2020 / Section: / pdf
biegacz fot. Freepik

Gliwice od lat stawiają na sport. Kryte pływalnie, stadiony i boiska, korty tenisowe, lodowisko, lotnisko sportowe oraz hale – na czele z Areną Gliwice – służą nie tylko gliwiczanom, ale mieszkańcom całego regionu. Dzięki wsparciu miasta gliwiccy sportowcy mogą poszczycić się sukcesami zarówno na miarę kraju, jak i w klasyfikacji międzynarodowej, a gliwiczanie mają możliwość rozwijania sportowych pasji w klubach sportowych i podczas licznych imprez. Siłą rzeczy pandemia koronawirusa wywróciła to wszystko do góry nogami. Niemożliwa stała się m.in. organizacja zajęć i treningów w dotychczasowej, pełnej formie.

Naprzeciw potrzebom klubów i stowarzyszeń sportowych, realizujących zadania publiczne z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz wzrostu poziomu sportowego w 2020 roku, wychodzi miasto, oferując pełne wsparcie i merytoryczną pomoc przy rozliczaniu dotacji.

Na realizację tegorocznych zadań publicznych w dziedzinie sportu nasze miasto przeznaczyło dotychczas 7 721 900 zł. Pieniądze te przyznano 38 stowarzyszeniom i klubom sportowym działającym na terenie Gliwic. Chcemy im umożliwić rozliczenie otrzymanych środków finansowych w maksymalnym zakresie, w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zakresem merytorycznym i finansowym umowy. Dlatego jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, doradzamy na każdym polu i dokładamy starań, by nikt nie znalazł się w sytuacji bez wyjścia podkreśla Paweł Staszel, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta UM w Gliwicach.

Telefoniczny dyżur dla klubów i stowarzyszeń sportowych, realizujących zadania publiczne z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz wzrostu poziomu sportowego w 2020 roku, sprawują pracownicy Referatu Sportu w Wydziale Kultury i Promocji Miasta UM w Gliwicach (tel. 32/238-54-44, 32/239-12-11).

Warto dzwonić zwłaszcza w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, związanych np. z koniecznością dokonania zmian w harmonogramie czy kosztorysie powierzonego zadania publicznego.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking