MZUK udostępnia korty i boiska

Mis à jour: 05.05.2020 / Section: / pdf
korty tenisowe Fot. A.Witwicki/UM Gliwice

Korty tenisowe przy ul. Kosynierów 6 i boiska sportowe przy ul. Jasnej rozpoczynają sezon letni. Po złagodzeniu obostrzeń narzuconych w związku z epidemią koronawirusa, znowu można z nich korzystać, przestrzegając jednak podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia należy pamiętać o zachowaniu dystansu i zasłanianiu twarzy w drodze na dany obiekt sportowy (maseczek nie trzeba nosić na korcie). Na korcie w tym samym momencie będą mogły przebywać dwie osoby, obowiązuje wcześniejsza rezerwacja kortu. Szatnie i prysznice są niedostępne, można natomiast korzystać z WC. Należy pamiętać, by za każdym razem przy wejściu i wyjściu z obiektu zdezynfekować ręce, a urządzenia dezynfekować po każdej ćwiczącej grupie. By przestrzegać zasad bezpieczeństwa, na teren kortów można wejść wyłącznie głównym wejściem,od strony ul. Kosynierów.
Na terenie kompleksu boisk sportowych przy ul. Jasnej 31 również obowiązuje wcześniejsza rezerwacja (pod nr. tel. 519-743-629) oraz ograniczenie co do ilości użytkowników. Jednocześnie na terenie Orlika może się znajdować maksymalnie dwanaście osób – 6 osób na boiskach górnych i 6 osób na boiskach dolnych. Z użytkowania nadal wyłączona jest siłownia zewnętrzna na terenie obiektu.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking