Gliwiccy muzycy uczą pogody

Mis à jour: 04.05.2020 / Section: / pdf
teledysk Fot. Youtube

Muzycy z Gliwic nagrali specjalną wersję utworu „Czas nas uczy pogody”, którą przynieśli wiele radości walczącym z epidemią gliwickim medykom.

Trzej muzycy z Gliwicpostanowili wysłać pozytywny przekaz zapracowanemu personelowi ze Szpitala Miejskiego nr 4, który decyzją ministra zdrowia od piątku działa jako trzeci jednoimienny szpital zakaźny w województwie śląskim. Dla walczących z epidemią koronawirusa medyków przygotowali specjalną, instrumentalną wersję utworu "Czas nas uczy pogody", skomponowanej przed laty przez Krzesimira Dębskiego. Utwór muzycy nagrali oddzielnie, w swoich domach. Na pomysł wpadł Piotr Schmidt, pochodzący z Gliwic wybitny trębacz jazzowy i producent. Do współpracy zaprosił wibrafonistę Bartka Pieszkę oraz gitarzystę Radosława Pendziałka.
Wobec choroby wszyscy stajemy się równi, ważne, abyśmy się wspierali, byli otwarci na wzajemne potrzeby i pełni empatii. Muzyka może mieć wiele odsłon, oddziaływać na ludzi w różny sposób, ale na pewno jedną z jej najważniejszych funkcji jest kojenie duszy i serca, łagodzenie obyczajów. Teraz wszyscy potrzebujemy tego najbardziej – podkreślają artyści.
O tym, że czas pandemii koronawirusa jest piekielnie trudny dla służb medycznych nikogo przekonywać nie trzeba. To życie w ciągłym stresie oraz napięciu, często wśród i tak już mocno zdenerwowanych, pełnych obaw pacjentów. Musimy sobie dawać z tym radę, a każdy gest i każde dobre słowo są na wagę złota – dodaje dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska ze Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.
Nagrania gliwickich muzyków można posłuchać TUTAJ
 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking