Gliwickie maseczki dla Gliwiczan

Mis à jour: 22.04.2020 / Section: / pdf
maseczki od Straży Miejskiej fot. SM w Gliwicach

Od 16 kwietnia wszyscy jesteśmy zobowiązani do zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. W trosce o zdrowie gliwiczan, Miasto przygotowało bawełniane kominy odpowiadające wymogom rozporządzenia Rady Ministrów, a pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Teatru Miejskiego ochoczo przystąpili do szycia maseczek dla gliwiczan. Od początku tygodnia wygodne kominy z logo Gliwic rozdają m.in. strażnicy miejscy. Wręczają je tym, którzy nie posiadają maseczki ochronnej, zwłaszcza seniorom.

Na początku akcji strażnicy rozdadzą 500 takich kominów, a także 1000 maseczek uszytych przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, ZSOS nr 7, SP nr 6, ZSP nr 13, ZSP nr 5, GZAZ i GCOP. Ze środków miejskiego budżetu zakupiono 200 mb materiału i niezbędne akcesoria, które służą do produkcji. Gotowe produkty przeznaczone są też dla pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej oraz innych instytucji. Do każdej maseczki dołączona jest instrukcja, jak prawidłowo założyć i zdjąć maseczkę, zachowując wszelkie zalecane środki bezpieczeństwa.

Noście maseczki – bądźcie bezpieczni!
Na znak solidarności w walce z koronawirusem, maseczki szyją też fryzjerki, garderobiane i krawcowe z Teatru Miejskiego. Każdego dnia wytwarzają około 120 maseczek z pozyskanego własnym sumptem materiału. Szyją maseczki dla gliwickich szpitali, mieszkańców, szkół i schronisk (m. in. Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach, Schroniska św. Brata Alberta i Filia, ogrzewalni oraz Schroniska dla Bezdomnych Fundacji "Zacisze Grażyny"). Każdego dnia spod sprawnych rąk pracownic teatru, które na co dzień szyją najróżniejsze stroje sceniczne do spektakli teatralnych, wychodzi około 120 maseczek. Dziękujemy! (mf)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking