Aktualności | Dobra gra i pewna wygrana

Dobra gra i pewna wygrana

Publié: 30.01.2020 / Section: Sport

W trzecim tureckim sparingu Piast Gliwice wygrał z Szachtiorem Soligorsk 2:0. Obie bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Jorge Félix, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców jeszcze przed przerwą. Podczas zgrupowania mistrzowie Polski zagrają jeszcze jeden mecz kontrolny.

Od pierwszej minuty rywalizacji lepiej prezentowali się podopieczni Waldemara Fornalika. Niebiesko-Czerwoni dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej stwarzali sobie sytuacje strzeleckie. Co więcej, nie dopuszczali rywala do strzałów, nie dając im najmniejszych szans w środku pola. Piast był skuteczny i wykorzystał dwie z kilku okazji do trafienia do siatki. Najpierw Jorge Félix pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Patryku Tuszyńskim, a chwilę później Hiszpan podwoił swój drobek strzelecki piękną podcinką.

Po przerwie sytuacja na boisku się wyrównała. Białorusini grali bardzo agresywnie i często przekraczali przepisy. Ich gra zaostrzała się z każdą kolejną minutą, co skutkowało żółtymi kartkami, które zobaczyło aż czterech piłkarzy Szachtiora. Zawodnicy z Soligorska przez całe spotkanie stworzyli sobie zaledwie jedną dobrą okazję, ale nie potrafili zamienić jej na gola.

Pracujemy solidnie w defensywie i nie będę ukrywał, że kładziemy nacisk na ten element gry. W końcówce przydarzył nam się jeden błąd, przez który mogliśmy stracić gola. Sami mogliśmy również strzelić jeszcze ze dwie bramki. Najbardziej zadowolony jestem jednak z tego powodu, że wszyscy moi zawodnicy ukończyli ten mecz zdrowi, bo graliśmy z drużyną, która prezentowała prymitywny sposób gry. To trzeba powiedzieć, bo kości aż trzeszczały... To największy zysk z tego sparingu oprócz zwycięstwa – skomentował po meczu trener Niebiesko-Czerwonych Waldemar Fornalik.