Gliwicki Rower Miejski nie znika

Mis à jour: 13.12.2019 / Section: / pdf
rowery przed dworcem PKP Fot.J.Stec/Nextbike Polska

Nie ma obaw – rowery miejskie pojawią się na ulicach Gliwic w nowym sezonie. Wbrew krążącym plotkom możemy zapewnić, że ten tak lubiany przez gliwiczan środek transportu wróci na ulice 1 kwietnia 2020 r. Rozbudowany do 20 stacji i 200 rowerów.

Niezrozumiałe niedomówienia pojawiły się po informacjach rozsyłanych przez firmę Nextbike. Są one jedynie konsekwencją zakończenia trzyletniej umowy z tym operatorem.

Obecnie Wydział Przedsięwzięć Gospodarczych i Usług Komunalnych wraz z Wydziałem Zamówień Publicznych, Wydziałem Księgowości oraz radcą prawnym gliwickiego magistratu przygotowują dokumenty niezbędne do ogłoszenia postępowania przetargowego dla Gliwickiego Roweru Miejskiego w 2020 r. System ma być rozbudowany do 20 stacji i 200 rowerów (w tym rowery typu cargo i tandemy). Miasto pracuje też nad rozwiązaniem pozwalającym w przyszłości na przenoszenie pomiędzy operatorami kwot doładowań pozostałych na kontach użytkowników.

W zakończonym sezonie GRM funkcjonowało 15 stacji i 150 rowerów standardowych. Rowery miejskie były w Gliwicach wypożyczane prawie 85 tysięcy razy. Najczęściej mieszkańcy odwiedzali stacje przy dworcu kolejowym (13,4 tys. wypożyczeń), ul. Akademickiej (14,5 tys. wypożyczeń) i pl. Inwalidów Wojennych (10,1 tys.). Do najpopularniejszych tras należały: dworzec – Akademicka i w przeciwnym kierunku (odpowiednio 3,7 tys. i 3,5 tys.) oraz dworzec – plac Inwalidów Wojennych (2,2 tys.).

Jeszcze raz uspakajamy wszystkich miłośników rowerów – nie ma najmniejszych podstaw do rozsiewania plotek o końcu Gliwickiego Roweru Miejskiego. 1 kwietnia 2020 roku znowu będziemy mogli wsiąść na siodełko. (PU)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking