Odblaskowy Mikołaj

Mis à jour: 06.12.2019 / Section: / pdf
Strażnicy miejscy przed SP nr 9 Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

Gliwickie strażniczki miejskie rozdawały dziś odblaski i kamizelki. Chociaż to 6 grudnia, strażniczkom nie towarzyszył święty Mikołaj, a lubiany przez wszystkich wesoły miś strażnik.

Strażniczki w mikołajkowych czapkach wraz z misiem strażnikiem pojawiły się przed budynkiem SP nr 9 przy ul. Jana III Sobieskiego tuż przed godz. 8.00. Wyposażone w worki wypełnione odblaskowymi kamizelkami i opaskami rozdawały je wchodzącym do szkoły uczniom, a później przechodniom przed Urzędem Miejskim.

To niewielka, ale bardzo potrzebna akcja. Szczególnie o tej porze roku piesi są słabo widoczni dla kierowców, również na oznakowanych przejściach dla pieszych. Prowadzący pojazd często są oślepiani światłem innych samochodów i widzą tylko to co odbija lub emituje  światło. W  takich warunkach ubrany w ciemną odzież pieszy bez elementów odblaskowych może nie zostać w porę zauważony. Rozdając odblaski strażniczki  apelowały, by je nosić również w terenie zabudowanym. Mimo że nie ma obowiązku prawnego, by je nosić, mogą uratować nam życie. (mf)

odblaski
Fot. M.Foltyn/UM Gliwice
uczniowie pobierają odblaski od strażniczek miejskich
Fot. M.Foltyn/UM Gliwice
odblaskowe mikołajki
Fot. M.Foltyn/UM Gliwice
rozdawanie odblasków przed szkołą
Fot. M.Foltyn/UM Gliwice
odblaski Fot. M.Foltyn/UM Gliwice
uczniowie pobierają odblaski od strażniczek miejskich Fot. M.Foltyn/UM Gliwice
odblaskowe mikołajki Fot. M.Foltyn/UM Gliwice
rozdawanie odblasków przed szkołą Fot. M.Foltyn/UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking