Święta coraz bliżej!

Mis à jour: 06.12.2019 / Section: / pdf
Rynek podczas jarmarku, wieczór, dużo ludzi, okolice fontanny z Neptunem fot. J. Szymik / UM Gliwice

6 grudnia  na Rynku stanie wspaniała wiedeńska karuzela, a prezenty rozda nie kto inny, jak Święty Mikołaj! Kuszące korzennym aromatem pierniki i słodkie, pełne przypraw grzane wino – takie świąteczne zapachy i smaki można znaleźć na Gliwickim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Smakołyki, świąteczne ozdoby, rękodzieło – w drewnianych domkach na Rynku znajdziecie moc inspiracji na prezenty pod choinkę. Jarmark jest czynny od poniedziałku do piątku między godz. 12.00 a 18.00, a w soboty i niedziele do godz. 19.00. Serce Starówki wygląda bajecznie – świąteczny klimat udzieli się każdemu!

6 grudnia szczególnie zapraszamy najmłodszych. Specjalnie dla nich do Gliwic zawita Święty Mikołaj w towarzystwie swoich niezawodnych elfów. Będzie też Zimowy Park Doświadczeń i emocjonujące spotkanie z bohaterami „Psiego Patrolu”. A 7 grudnia o godz. 18.00 przygotowaliśmy coś rozgrzewającego dla (d)ucha! Specjalny koncert z okien kamienicy pod numerami 4 i 5 da grupa Saksoholicy.

Od 6 grudnia do końca Jarmarku (22 grudnia) będzie także można przejechać się na karuzeli wiedeńskiej – zdobionej w stylu retro. Dużą atrakcją tegorocznej imprezy jest także świąteczna piramida oraz interaktywny domek „Chór Aniołów”. Miasto Gliwice zaprasza na Jarmark! (mm)

stoisko kupieckie z piernikami
fot. J. Szymik / UM Gliwice
stoisko kupieckie
fot. J. Szymik / UM Gliwice
jarmark na Rynku, wieczór, Ratusz, sporo ludzi
fot. J. Szymik / UM Gliwice
stoisko kupieckie z piernikami fot. J. Szymik / UM Gliwice
stoisko kupieckie fot. J. Szymik / UM Gliwice
jarmark na Rynku, wieczór, Ratusz, sporo ludzi fot. J. Szymik / UM Gliwice

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking