Najlepsi judocy na żywo w Gliwicach!

Mis à jour: 13.11.2019 / Section: / pdf
Złoto Shoguna

16 listopada w hali OSIR przy ul Akademickiej 26 zostanie rozegrany turniej judo „O Złoto Shoguna”. To wyjątkowa impreza, która ściąga do Gliwic najlepszych dżudoków z Polski i Europy.

Nie każdy chętny może  w niej wziąć udział. Zapraszani są tylko zawodnicy, którzy mogą pochwalić się medalami z najważniejszych zawodów w tej dyscyplinie. Startujący podzieleni są na dwie kategorie wagowe, do 75 kg i powyżej 75 kg. Rok temu w kategorii 75 kg w decydujący starciu zmierzyli się Wiktor Mrówczyński (AZS AWF Katowice) i Dmitry Kanivets (Ukraina). Lepszy okazał się mistrz Ukrainy i zdobywca Pucharu Świata Grands Slam.

W drugim finale, w kategorii wagowej +75 kg walczyli dwaj Ukraińcy: wicemistrz Europy U-23, mistrz Ukrainy, medalista Pucharów Europy Andrey Kolesnik i zdobywca  Pucharu Europy, mistrz i wicemistrz Ukrainy Nodar Machutadze. Lepszy okazał się ten pierwszy.

W tej edycji honoru Gliwic będzie bronił brązowy medalista Mistrzostw Europy U23 – zawodnik AZS Gliwice  Kacper Szczurowski.

Turniej rozpocznie się o godz. 15.00. Wstęp jest wolny. Warto przyjść, bo to jedyna okazja w roku, by zobaczyć tej klasy dżudoków na żywo w Gliwicach!

Złoto Shoguna

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking