Sukces gliwickiej pracowni

Mis à jour: 07.11.2019 / Section: / pdf
prace dzieci na wystawie Fot. A.Chrzanowska-Małys

Podopieczni Agnieszki Chrzanowskiej-Małys z pracowni plastycznej Studio ACM wrócili z sukcesami z XX Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Toruń 2019. Nagrodę przyznano też pracowni. To ogromne wyróżnienie!

Międzynarodowy Konkurs Twórczości Plastycznej w Toruniu jest organizowany od 40 lat. To największe święto twórczości plastycznej dzieci i młodzieży w Polsce, co dwa lata o wyróżnienia walczą tysiące prac. Do tegorocznej, XX edycji konkursu „Zawsze zielono, zawsze niebiesko” zgłoszono 11 409 prac uzdolnionych artystycznie młodych ludzi z całego świata. Nagrodzono sto, w tym dwie z gliwickiej pracowni Studio ACM: ceramiczną żabę 8-letniej Mai Majchrzak i ceramicznego smoka w kwiaty 14-letniej Karoliny Starzewskiej. Maja w Studio ACM dokształca się od trzech lat, Karolina od półtora roku.

Na wystawie gliwicką pracownię reprezentowali również: Izabela Ferdynandzka, Igor Graczyk, Maria Grisztor, Amelia Kos, Agata Kozik, Aleksandra Mijas, Maria Anna Ryży, Anna Studzińska i Marta Szudyga. Dodatkowo, pracownia plastyczna Studio ACM została uhonorowana Nagrodą Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka za interesujący, stworzony na wysokim poziomie artystycznym zestaw prac plastycznych. To ogromne wyróżnienie – obok gliwickiej pracowni nagrodzono jeszcze tylko dwie - spośród 785 biorących udział w konkursie – placówki plastyczne, z Rumunii i Sri Lanki.

Wyróżnienia i nagrody bardzo nas uskrzydlają, są impulsem do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Dla dzieci to wspaniała motywacja, potęgująca pragnienie tworzenia czegoś jeszcze lepszego. To jednocześnie nauka pewności siebie i umiejętności rozstania się ze swoim dziełem. Każde z 30 dzieci z naszej pracowni, które wzięło udział w konkursie przyczyniło się do naszego wielkiego sukcesu, bo kolekcję stworzyliśmy wspólnie. Jesteśmy naładowani pozytywną energią – mówi Agnieszka Chrzanowska-Małys z pracowni plastycznej Studio ACM, którą przy ul. Lompy prowadzi od 2012 r. (mf)

medal
Pamiątkowy medal. Fot. A.Chrzanowska-Małys

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking