Aktualności | Mamy remis

Mamy remis

Mamy remis

Publié: 04.11.2019 / Section: Sport

W niedzielnym spotkaniu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Piast zremisował na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 1:1. Dla gliwiczan to szósty mecz bez porażki z rzędu.

To były ciekawe derby, szczególnie w drugiej połowie. Pierwsza część gry była mocno taktyczna i nikt nie chciał popełnić błędu. Nie było zbyt wiele sytuacji strzelckich. Druga połowa była natomiast otwarta – powiedział Waldemar Fornalik, opiekun Niebiesko-Czerwonych.

Mamy remis. Nie mówię, czy to zasłużony wynik, czy też nie. Mieliśmy okazje, żeby zdobyć drugiego gola. Chodzi tutaj o Piotra Parzyszka, Patryka Tuszyńskiego czy Gerarda Badíę. Górnik też miał sytuację, po której był spalony i decydowało kilkadziesiąt centymetrów. To było ciekawe spotkanie dla kibiców i do końca było dużo emocji – dodał trener Fornalik.

W porównaniu do meczu z Koroną Kielce w składzie Piasta nastąpiła jedna zmiana. Od pierwszej minuty na murawie pojawił się Tomasz Jodłowiec, który zastąpił Gerarda Badíę. – Wystawiając Tomasza Jodłowca, od początku brałem pod uwagę wiele aspektów i fakt, że Gerard Badía po wejściu może mieć więcej miejsca do gry i będzie mógł w pełni pokazać swoje umiejętności. Myślę, że to wypaliło, bo po wejściu Badíego tak to właśnie wyglądało i stworzyliśmy sobie kilka okazji. Plan był taki, żeby zneutralizować atuty Górnika i to nam się udało. W drugiej połowie zagraliśmy naprawdę dobre spotkanie – zakończył Waldemar Fornalik.