Gliwiczanka zasłużona dla rozwoju turystyki

Mis à jour: 28.10.2019 / Section: / pdf
Magdalena Baraniecka z dyplomem fot. P. Pyrlik / UMWS

Podczas odbywających się 21 października wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki Magdalena Baraniecka z Muzeum w Gliwicach została wyróżniona Dyplomem Marszałka za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w roku 2019. Dyplom Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki nadaje się osobom fizycznym, osobom prawnym oraz jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej, organizacjom społecznym i zawodowym, które swoją działalnością w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju turystyki w Województwie Śląskim.

Wśród osób wyróżnionych, w kategorii osobowość turystyczna roku, znalazła się Magdalena Baraniecka związana z Muzeum w Gliwicach. Od dziewięciu lat Magdalena Baraniecka z sukcesem prowadzi Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej, z którego usług corocznie korzysta kilka tysięcy osób. Poza działalnością informacyjną Centrum realizuje także wiele projektów, które mają przyciągnąć zainteresowanie Gliwiczan i turystów odwiedzających miasto.

Z ramienia gliwickiego muzeum odpowiada za realizację projektu Śląski System Informacji Turystycznej. Opracowała trasy wycieczek do audioprzewodników po Starym Mieście i Śródmieściu. Współpracuje przy muzealnych wydarzeniach Noc Muzeów, Gliwickie Dni Dziedzictwa Kulturowego, które promują lokalne i regionalne dziedzictwo.

Więcej informacji TUTAJ. (MwG)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking