Dublet Parzyszka za 3 punkty

Mis à jour: 21.10.2019 / Section: / pdf
Piast Gliwice

Mistrzowie Polski w drugim meczu z rzędu sięgnęli po komplet punktów. W piątkowym meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy podopieczni Waldemara Fornalika pokonali Wisłę Kraków 2:1. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Piotr Parzyszek.

Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Wygraliśmy 2:1, a tutaj nie gra się łatwo. Grając na swoim stadionie, Wisła jest groźnym zespołem, obojętnie, w jakim zestawieniu i składzie występuje – powiedział opiekun Niebiesko-Czerwonych.

Do drugiej bramki kontrolowaliśmy przebieg meczu. Mieliśmy więcej z gry i stwarzaliśmy sobie więcej akcji. Później, chyba za bardzo uwierzyliśmy, że jest już po meczu. Straciliśmy gola, ale mogliśmy jeszcze dołożyć trzecie trafienie. Piotrek Parzyszek strzelił w słupek i mieliśmy jeszcze akcję, w której czterech naszych zawodników wychodziło na dwóch obrońców rywali... Brawa dla drużyny za większą część meczu. Będziemy analizować i wyciągać wnioski, aby sytuacja z końcówki się nie powtórzyła, kiedy przy stanie 2:0 wkradła się nerwowość – dodał.

Dzięki wygranej w Krakowie, Niebiesko-Czerwoni awansowali na drugie miejsce w tabeli. Sytuacja może ulec zmianie po kolejnych ligowych spotkaniach, ale po piątkowych meczach przed Piastem plasuje się jedynie Pogoń Szczecin. – Mamy 21 punktów i wydaje mi się, że to dobry wynik na tym etapie rozgrywek – zakończył trener Waldemar Fornalik.

Biuro Prasowe
GKS Piast SA 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking