Najciekawsze pociągi w miniaturze

Mis à jour: 27.09.2019 / Section: / print / pdf
dzieci oglądające pociągi na wystawie fot. materiały organizatora

Wspaniałe modele lokomotyw i wagonów będzie można oglądać 28 i 29 września w Arenie Gliwice. Wystawa „Miniaturowa Polska – Świat wokół kolei” oczaruje dorosłych modelarzy i małych miłośników pociągów!

Niezwykła ekspozycja zostanie zaprezentowana w Gliwicach już po raz drugi! W hali widowiskowo-sportowej przy ul. Akademickiej 50 będzie wszystko dla wielbicieli kolei w każdym wieku. Po najciekawszych modelach i makietach linii kolejowych (ze stacjami i bocznicami!) będą jeździć „historyczne” pociągi!  Na makietach ćwiczebnych będzie także można samodzielnie sterować ruchem kolejowym. Dzieci będą mogły coś własnoręcznie zbudować, skleić i stworzyć – kto wie, może połkną modelarskiego bakcyla?

W Arenie Gliwice zaplanowano atrakcje dla małych (od układania klocków na podłodze po sklejanie prostych modeli) i dużych (dyskusje z najlepszymi modelarzami i kolekcjonerami, samodzielne prowadzenie pociągu na symulatorze). Impreza odbędzie się na małej arenie w sobotę i niedzielę między godz. 10.00 a 18.00.

Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Katowicach. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice. (mm)

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking