ElektrONarracje czas start!

Mis à jour: 06.09.2019 / Section: / pdf
ruiny teatru Victoria fot. materiały organizatora

Trójwymiarowe filmy o mieście, projekcje klasyków kina niemego z elektroniczną muzyką na żywo – takie rzeczy tylko na festiwalu elektrONarracje. Od 8 do 29 września zapraszamy do ruin teatru Victoria (al. Przyjaźni 18).

8 września o godz. 19.00 będziemy mieli okazję zobaczyć zaanimowany w 3D film ze zdjęć i pocztówek z okresu drugiej połowy XIX wieku do I wojny światowej z podkładem muzyki elektronicznej oraz niemy film „Student z Pragi”. Obydwa filmy zilustruje muzycznie zespół LÓD 9, czyli duet Maciej Klich i Michał Zdrzałka.

15 września o godz. 19.00 pokażemy film w 3D ze zdjęć i pocztówek z Gliwic z okresu międzywojennego oraz z czasów II wojny światowej. Po projekcji filmu Łukasz Marciniak wykona elektroniczną improwizację do niemej produkcji filmowej „Dzisiejsze czasy” Charliego Chaplina.

Wyjątkowo w poniedziałek – 23 września o godz. 19.00 – zobaczymy zaanimowany w 3D film ze zdjęć i pocztówek z Gliwic z okresu PRLu (1945–1989). Muzyczną oprawę tego filmu oraz filmu niemego „Student z Pragi” zapewni Pigeon Break.

A na koniec festiwalu – 29 września, tradycyjnie o godz. 19.00 – będziemy mogli zobaczyć film 3D ze zdjęć i pocztówek prezentujących Gliwice od 1990 roku do lat współczesnych. Dźwiękową aranżację do tego filmu oraz projekcji najważniejszego polskiego filmu niemego „Mocny człowiek” przygotuje Tomasz Drogokupiec z formacji Eyelids.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Festiwal elektrONarracje jest organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa przy finansowym wsparciu Miasta Gliwice.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking