Memoriał Zenona Sęka – niedziela z gwiazdami lekkiej atletyki

Mis à jour: 05.09.2019 / Section: / pdf
Grand Prix Gliwic w Lekkiej Atletyce Jak pokazało czerwcowe Grand Prix Gliwic w Lekkiej Atletyce, gwiazdy królowej sportu wyjątkowo cenią sobie gliwicką bieżnię – podobno najszybszą w Polsce i sprzyjającą biciu rekordów! (fot. A. Ziaja)

15 września arena lekkoatletyczna przy ul. Syriusza w Gliwicach będzie gościć uczestników 44. Memoriału Zenona Sęka. Podczas imprezy z udziałem gwiazd lekkiej atletyki zostaną rozegrane najbardziej atrakcyjne dla kibiców konkurencje: skok w dal, o tyczce i wzwyż, rzuty kulą, młotem i oszczepem, a także biegi sprinterów i biegaczy na średnich dystansach. Warto zarezerwować sobie czas między 14.00 a 18.00 – wstęp wolny! Sekcja lekkoatletyczna GKS Piast i Miasto Gliwice zapraszają!

Memoriał poświęcony będzie pamięci zmarłego przedwcześnie wybitnego trenera lekkiej atletyki i wychowawcy młodzieży. To Zenon Sęk wypatrzył i wyszlifował talent młodziutkiej Ewy Gryzieckiej – późniejszej rekordzistki świata i uczestniczki Igrzysk Olimpijskich. Warto przypomnieć, że jeszcze zanim przebudowano gliwicki stadion piłkarski przy ul. Okrzei, to właśnie tam w okolicach 7 września (czyli daty śmierci Sęka) zjeżdżali się lekkoatleci z Polski i zagranicy. Gliwiczanie mieli okazję zobaczyć na żywo m.in. Irenę Szewińską i Władysława Komara.

W ostatnich latach kontynuowaliśmy tę tradycję w formie memoriału dla młodzieży szkolnej, łączonego z mistrzostwami Gliwic w lekkiej atletyce. Obecnie, gdy na gliwickim Koperniku mamy nowoczesną arenę lekkoatletyczną z prawdziwego zdarzenia, powracamy do pierwotnej rangi tych zawodów – mówi Wojciech Rutyna, wiceprezes GKS Piast. Do udziału w gliwickim Memoriale Zenona Sęka zaproszono znane zawodniczki i zawodników z Polski i zagranicy, w tym najbardziej utytułowane nazwiska. Jak pokazało czerwcowe Grand Prix Gliwic w Lekkiej Atletyce, gwiazdy królowej sportu wyjątkowo cenią sobie gliwicką bieżnię – podobno najszybszą w Polsce i sprzyjającą biciu rekordów!

Warto dodać, że dwa dni po memoriale dla seniorów, na arenie przy Syriusza odbędą się pod tym samym szyldem zawody dla juniorów – około 500 dziewcząt i chłopców z gliwickich szkół.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking