Transfery, kontrakty... Zmiany w Piaście Gliwice

Mis à jour: 27.08.2019 / Section: / pdf
Patryk Dziczek Piast Gliwice

Ostatnie dni obfitują w zmiany w składzie Mistrza Polski. Cel – systematycznie zdobywać komplety punktów w meczach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Niebiesko-Czerwonych „zasilili” Tiago Alves, Patryk Tuszyński i Piotr Malarczyk. Patryk Dziczek zmienił natomiast barwy i przeszedł do rzymskiego S.S. Lazio. 

Dziczek przeszedł do S.S. Lazio na zasadzie transferu definitywnego. 21-latek związał się z włoskim klubem pięcioletnim kontraktem, obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku. Patryk Dziczek jest wychowankiem Piasta Gliwice. Środkowy pomocnik występował w grupach młodzieżowych, a 5 czerwca 2015 roku zadebiutował w pierwszej drużynie. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał łącznie 71 spotkań, w których zdobył pięć bramek oraz zanotował dwie asysty. W poprzednim sezonie 21-latek został wybrany na najlepszego młodzieżowcem Ekstraklasy.

Dziękuję całej drużynie, trenerom, sztabowi medycznemu oraz kibicom. To był dla mnie piękny czas, który na zawsze zostanie w mojej pamięci, a szczególnie to, co dokonaliśmy w ubiegłym sezonie. Zapisaliśmy się w historii, zdobywając mistrzostwo Polski! Teraz czas na kolejny krok w mojej karierze, ale o Gliwicach i Piaście nigdy nie zapomnę. Będę wracał do mojego domu, który jest przy Okrzei 20, i odwiedzał niebiesko-czerwoną rodzinę – zapewnił Dziczek.

Tiago Alves został nowym zawodnikiem Piasta do 30 czerwca 2021 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia. 23-latek trafił do Gliwic na zasadzie transferu definitywnego z Olimpii Grudziądz.

Jestem bardzo zadowolony, że mogłem się tutaj znaleźć. Bez wątpienia transfer do drużyny mistrza Polski traktuję jako wielką szansę. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i zrobię wszystko, aby pomóc drużynie oraz godnie reprezentować barwy klubu – powiedział Tiago Alves po podpisaniu kontraktu. W trakcie swojej kariery grał między innymi w takich klubach, jak Varzim SC, CF Os Belenenses czy Sporting CP, którego jest wychowankiem.

Jestem ofensywnym zawodnikiem. Mogę grać na obu skrzydłach, a także jako podwieszony napastnik. Moją mocną stroną jest szybkość, co mam nadzieję będzie dane mi pokazać w Gliwicach – dodał nowy zawodnik Niebiesko-Czerwonych.

Patryk Tuszyński podpisał kontrakt, który także zwiąże go z Niebiesko-Czerwonymi do końca czerwca 2021 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy. 29-latek trafił do Gliwic na zasadzie transferu definitywnego z Zagłębia Lubin.

To kolejny krok w mojej przygodzie z piłką. Chciałbym pokazać się z jak najlepszej strony i będę dążył do tego, by obie strony były zadowolone z efektów. W ostatnich tygodniach Piast wykazał się dużą determinacją, a rozmowa z trenerem Fornalikiem przekonała mnie, żeby tutaj trafić – powiedział Tuszyński po podpisaniu umowy. Występował w Zagłębiu od sierpnia 2017 roku. Od tego czasu w barwach Miedziowych rozegrał 64 spotkania, w których zdobył 15 bramek oraz zanotował pięć asyst. W trakcie swojej kariery grał w również w takich klubach, jak Caykur Rizespor, Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk, Sandecja Nowy Sącz, MKS Kluczbork, Ślęza Wrocław i Gawin Królewska Wola.

Jestem typem zawodnika, który może dużo pomóc drużynie. Potrafię dłużej utrzymać się przy piłce i to będę chciał pokazać w Gliwicach. Spróbuję też poprawić swój bilans strzelecki z poprzedniego sezonu – zapowiedział nowy napastnik Niebiesko-Czerwonych.

Piotr Malarczyk również związal się z Piastem Gliwice 2-letnim kontraktem. W umowie z 28-latkiem zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy. –  Ostatnie dni były dynamiczne, ale bardzo się cieszę, że wszystko skończyło się podpisaniem kontraktu z Mistrzem Polski. Wcześniej zadzwonił do mnie trener Waldemar Fornalik i powiedział, że chce mnie w swojej drużynie. Odczułem, że klubowi na mnie zależy i myślę, że to było kluczowe – powiedział Malarczyk po podpisaniu umowy. Jest wychowankiem Korony Kielce, w której spędził większość swojej kariery. W barwach Złocisto-Krwistych rozegrał łącznie 155 meczów, w których zdobył osiem bramek oraz zanotował dwie asysty. Występował również w takich klubach, jak Ipswich Town, Southend United oraz Cracovia.

Patrzymy na ten transfer z optymizmem. Piotr to doświadczony zawodnik, który w naszej lidze rozegrał prawie 200 spotkań. Jest solidnym obrońcą, który dobrze czuje się w powietrzu i jest groźny przy stałych fragmentach gry. Wierzymy, że szybko zaprezentuje swoje walory i nam pomoże, szczególnie po sytuacji, w której straciliśmy Jakuba Czerwińskiego – podsumowuje Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Biuro Prasowe Piast Gliwice

Patryk Dziczek Piast Gliwice
Patryk Dziczek
Piotr Malarczyk Piast Gliwice
Piotr Malarczyk
Patryk Tuszyński Piast Gliwice
Patryk Tuszyński
Tiago Alves Piast Gliwice
Tiago Alves
Patryk Dziczek Piast Gliwice Patryk Dziczek
Piotr Malarczyk Piast Gliwice Piotr Malarczyk
Patryk Tuszyński Piast Gliwice Patryk Tuszyński
Tiago Alves Piast Gliwice Tiago Alves

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking