Aktualności | Zbieramy elektrośmieci

Zbieramy elektrośmieci

Zbieramy elektrośmieci

Publié: 31.03.2011 / Section: Miasto  Życie i styl  Gospodarka 

Chcesz pozbyć się z domu dawno nieużywanych lub niedziałających urządzeń elektrycznych i elektronicznych?

Nie wiesz dokładnie, jak to zrobić? W Gliwicach ponownie rusza akcja zbierania elektrośmieci. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku udało się zgromadzić prawie 80 ton elektroodpadów! Czy ten rekord zostanie pobity?
Od kwietnia do października w różnych częściach miasta będziemy zbierać elektrośmieci. Na początek odwiedzimy Sośnicę – informuje Dariusz Stanek z Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego. Specjalnie oznakowane stanowiska, na których będzie można zostawić stary sprzęt, pojawią się 2 kwietnia w godzinach od 9.00 do 13.00 na parkingu kościelnym przy ul. Korczoka oraz na parkingu przy Gimnazjum nr 6 (ul. Przedwiośnie 2). Każda osoba, która odda np. stary telewizor, telefon, monitor, lodówkę, kuchenkę, pralkę, niedziałające radio, zużyte żarówki lub inne niepotrzebne urządzenia, otrzyma upominek.
Należy pamiętać, że elektroodpadów nie wolno wyrzucać do śmietnika! Starych czy zepsutych urządzeń nie należy także przechowywać. Zawierają one toksyczne metale ciężkie oraz niebezpieczne związki chemiczne. Biorąc udział w miejskiej akcji, można pozbyć się nie tylko niepotrzebnych przedmiotów, lecz zadbać przy okazji o własne zdrowie i najbliższe otoczenie. (bom)