Aktualności | Dziennik miasta w minutę dziewięć

Dziennik miasta w minutę dziewięć

Publié: 06.12.2010 / Section: Miasto  Rozrywka  Kultura 

Przed miesiącem w gliwickiej Czytelni Sztuki (ul. Dolnych Wałów 8a, Willa Caro) prezentowana była wystawa „1000 Journals”.

Towarzyszyło jej multidyscyplinarne przedsięwzięcie polegające na stworzeniu fragmentu dziennika miasta przez młodych śląskich artystów. Relację z tego wydarzenia można zobaczyć w popularnym internetowym serwisie video – YouTube. Filmik zatytułowany „Minuta dziewięć” jest dostępny pod linkiem http://www.youtube.com/watch?v=QIb14sMS404&feature=share lub po wpisaniu w wyszukiwarce portalu hasła „Czytelnia Sztuki – projekt 1000 journals”.
– Krótki, rozedrgany i dynamiczny zapis filmowy, którego montaż odsyła do wielogłosu miasta, dokumentuje trzy dni działań młodych śląskich artystów, którzy pojawili się w Czytelni Sztuki w ramach projektu „1000 Journals”, aby opisać – własnym artystycznym językiem – miasto i jego życie – opowiadają pomysłodawcy przedsięwzięcia. Warto jeszcze dodać, że autorem zdjęć i montażu jest Piotr Steczek, a muzykę do obrazu przygotował Paweł Kreis. (bom)