Frekwencja poszła w górę

Ajouté: 01.09.2010 / Section:

Z miejskich kąpielisk skorzystało w sezonie letnim – pomimo kapryśnej aury – więcej osób, niż w roku ubiegłym. Ponad 150 tysięcy osób wypoczywało w okresie od 25 czerwca do 31 sierpnia w Kąpielisku Leśnym oraz w ośrodku nad jeziorem w Czechowicach. Zarządcą obydwu akwenów jest TUR Gliwice – Centrum Sportu i Wypoczynku.
– W Kąpielisku Leśnym przebywało ponad 120 tysięcy osób, w tym niemal 48 tysięcy dzieci w wieku od 3 do 16 lat i blisko 18 tysięcy młodzieży w wieku od 16 do 25 lat. Frekwencja w okresie tegorocznego sezonu była nieco wyższa niż w roku poprzednim. O 30% przekroczyła frekwencję sprzed dwóch lat. Ceny biletów wstępu (od 2 do 5 zł) nie zmieniły się u nas od kilku lat. W drugiej połowie sierpnia kąpielisko było otwarte do godz. 19.00 – informuje Andrzej Krężel, kierownik obiektu.
Wstęp na kąpielisko w Czechowicach był natomiast – jak przedtem – bezpłatny. Jeszcze przed sezonem odnowiono plażę nad jeziorem. – W całym sezonie wypoczywało na terenie ośrodka – według orientacyjnych szacunków – ok. 30 tysięcy osób. Dużą popularnością cieszyły się: spiralna zjeżdżalnia do wody (ok. 4 tys. chętnych) oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego – kajaków, rowerów wodnych, łódek (ok. 2 tys. użytkowników). Z obiektu skorzystało w lecie o 30% więcej osób, niż w zeszłym roku. Z końcem sierpnia nie zakończyliśmy jednak tegorocznej działalności. Ratownicy WOPR będą pełnić całodzienne dyżury w ośrodku przez wszystkie weekendy września – wyjaśnia Józef Gogoliński, kierownik czechowickiego kąpieliska. (luz)

1 września 2010

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking