Content type: Page
// 13-12-2019

Gliwicki Rower Miejski nie znika

rowery przed dworcem PKP

Nie ma obaw - rowery miejskie pojawią się na ulicach Gliwic w nowym sezonie. Wbrew krążącym plotkom możemy zapewnić, że ten tak lubiany przez gliwiczan środek transportu wróci na ulice 1 kwietnia 2020 r. Rozbudowany do 20 stacji i 200 rowerów.

Content type: Page
// 12-12-2019

Nowy wóz dla strażaków

wóz strażacki

Zarówno gliwiczanie, jak i strażacy mają powód do radości. Do garażu straży pożarnej przy ul. Akademickiej trafił nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Nowoczesny pojazd kosztował ponad 1,1 mln zł. Gliwice przekazały na ten zakup 600 tys. zł z miejskiego budżetu.

Content type: Page
// 11-12-2019

Proza Tokarczuk na ekranie

mężczyzna i kobieta leżą na mchu w lesie

Rok 2019 zapisze się w historii polskiej literatury, jako rok, w którym Olga Tokarczuk otrzymała Literacką Nagrodę Nobla. Z okazji tego wielkiego wyróżnienia dla polskiej autorki gliwickie kino Amok zaprasza na przegląd filmowy oparty na twórczości Tokarczuk.

Content type: Page
// 10-12-2019

Ponad 11,5 mln zł na południową obwodnicę Gliwic

południowa obwodnica Gliwic

Ponad 7,8 mln zł w transzy na 2019 rok i niemal 3,8 mln zł w transzy na 2020 rok  pozyskał dla gliwickiego samorządu Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach w ramach dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych. Środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie inwestycji związanej z budową odcinka obwodnicy południowej od ul. Pszczyńskiej do ul. Bojkowskiej. Umowę w tej sprawie podpisali 10 grudnia w Urzędzie Miejskim w Gliwicach p.o. prezydenta Gliwic Janusz Moszyński i wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Content type: Page
// 09-12-2019

Z myślą o nowym domu

Bieg na 6 łap

125 osób wzięło udział w ostatnim w tym roku „Biegu na 6 łap”. Pogoda dopisała i wszyscy spacerowicze doskonale się bawili. Było to już 32 bieg z pasami z gliwickiego schroniska. Dzięki tej akcji nowy dom znalazło już kilkadziesiąt psów.

Content type: Page
// 06-12-2019

Najlepsi pięściarze w Arenie Gliwice

boks

Już wkrótce polscy pięściarze rozpoczną bardzo trudne kwalifikacje olimpijskie. Najpierw jednak w ramach „Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego” zmierzą się 20 grudnia w Gliwicach z Rosjanami!

Content type: Page
// 05-12-2019

Wybory już za miesiąc. O czym pamiętać?

wybory

Równo miesiąc dzieli nas od przedterminowych wyborów prezydenta Gliwic, przypadających 5 stycznia. Zostaną przeprowadzone w związku z uzyskaniem mandatu senatora przez Zygmunta Frankiewicza, wieloletniego włodarza miasta. W związku ze zbliżającym się głosowaniem Wydział Spraw Obywatelskich UM w Gliwicach przypomina o trzech terminach, istotnych dla osób starszych i niepełnosprawnych, a także zainteresowanych kandydowaniem na członka obwodowej komisji wyborczej (OKW).

Content type: Page
// 04-12-2019

Mostem przejedziemy od piątku!

most nad Kłodnicą

6 grudnia zostanie wznowiony ruch na moście nad Kłodnicą przy ul. Wrocławskiej.

Content type: Page
// 03-12-2019

Ach, ten Moniuszko!

mężczyzna na rycinie

Bohaterem grudniowego Podwieczorku muzycznego w Willi Caro będzie kompozytor Stanisław Moniuszko. 8 grudnia posłuchamy jego arii i pieśni.

Content type: Page
// 02-12-2019

Czas przełomów – Górny Śląsk w XX wieku

wykłąd w radiostacji, kobieta prelegentka i osoby na publiczności

Warsztaty dla nauczycieli, organizowane przez Muzeum w Gliwicach i katowicki IPN, rozpoczęły się 28 listopada. Przed uczestnikami jeszcze trzy bloki tematyczne.