Aktualności | #zielonegliwice Ekologiczna akcja w Bojkowie - drzewa zamiast papieru

#zielonegliwice Ekologiczna akcja w Bojkowie - drzewa zamiast papieru

#zielonegliwice Ekologiczna akcja w Bojkowie - drzewa zamiast papieru

Publié: 22.04.2022 / Section: Miasto 

W szczególny sposób świętowany jest dziś Dzień Ziemi w Bojkowie. Dzieci uczą się troski o środowisko podczas akcji sadzenia drzew prowadzonej przez miejską spółkę Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Kilkanaście nowych drzew – klonów kulistych i głogów – posadzono dziś  w Bojkowie, a w akcji wzięło udział około 250 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 i oddziałów przedszkolnych, które następnie roztoczą nad nimi opiekę. Poszczególne klasy będą odtąd dbać o „swoje” drzewka. Dodatkowo każde dziecko otrzymało w prezencie nasionko sosny do nasadzenia. W wydarzeniu uczestniczył Mariusz Śpiewok, zastępca prezydenta Gliwic.

Akcja zorganizowana została 22 kwietnia, w Dniu Ziemi, a nowe drzewa mają być pierwszym elementem przyszłego parku przy ul. Rolników.  Przedsięwzięcie wsparła szkolna Rada Rodziców oraz Rada Dzielnicy Bojków, a jego partnerem był Miejski Zarząd Usług Komunalnych. Kilka drzew posadzono dziś także przy ul. Łanowej.

To część szerszej kampanii prowadzonej przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji  pod hasłem „Zamień fakturę papierową na elektroniczną”, podczas której miejska spółka zachęca swoich odbiorców do rezygnacji z papierowych faktur na rzecz dokumentów bardziej ekologicznych, czyli elektronicznych. Ideą nadrzędną jest przeznaczenie części powstałych w ten sposób oszczędności na działania związane z tworzeniem zielonych przestrzeni miejskich.

Udało się namówić 15 % klientów do korzystania z tej wygodnej formy odbioru rachunków, a to pokazuje, ile jeszcze mamy do zrobienia – informuje Adam Ciekański, prezes gliwickich wodociągów. – W zamian zobowiązaliśmy się do sadzenia drzew w Gliwicach w porozumieniu z radami dzielnic. Jesteśmy przekonani, że takimi akcjami zachęcimy naszych odbiorców do wspólnej dbałości od środowisko naturalne – podkreśla.

Przypomnijmy, że to kolejne drzewa posadzone w ramach tej kampanii. Pierwsze rosną już w miniparku przy ul. Rybnickiej, którego renowację przeprowadziło także PWiK.

Zdjęcie orszaku dzieci Zdjęcie dzieci i wiceprezydenta przy posadzonym drzerwie Zdjęcie grupy dzieci przy sadzonym drzewie Zdjęcie grupy dzieci przy sadzonym drzewie