Giełda wielu możliwości

Ajouté: 19.03.2021 / Section:
hala targowa na giełdzie Fot. materiały MZUK

Giełda przy ul. Błonie 12 poszerza ofertę. Poza prowadzeniem stałej działalności modernizuje kolejne hale targowe – wydzierżawiona została już druga hala, w planach jest otwarcie trzeciej.

Na Giełdzie Samochodowej w Ligocie Zabrskiej można kupić niemal wszystko. Można także naprawić samochód, poćwiczyć jazdę na placu manewrowym, oraz wziąć udział w imprezie motoryzacyjnej czy trialowej. W tym roku oferta jeszcze się poszerzyła – otwarto halę targową, która służy cotygodniowej giełdzie akwarystyczno-zoologicznej oraz halę, którą wydzierżawili producenci mebli. 1500 m2przestrzeni wypełniły stoły, szafy, krzesła, kanapy i narożniki.

Zainteresowanie halą wśród producentów mebli jest ogromne. Mamy podpisane umowy na niemal całą powierzchnię. Obecnie dzierżawcy doposażają swoje ekspozycje. Bardzo nas to cieszy, ponieważ zależy nam, by hala była miejscem bezpośredniego kontaktu producenta mebli z klientem – mówi Paweł Tyrakowski, kierownik gliwickiej giełdy. – Obiekt przeszedł kompleksowy remont – odnowiliśmy konstrukcję dachu i ściany, wybrukowaliśmy posadzki. Hala jest czysta, jasna i dobrze oświetlona.

Hale są czynne przez cały tydzień

Zakupy w nowej hali na Giełdzie Samochodowej można robić przez cały tydzień – od poniedziałku do soboty w godz. od 7.00 do 17.00, a w niedzielę od 7.00 do 14.00.

Szukający mebli klienci mogą wejść do środka, obejrzeć produkty i zdobyć namiar na producenta, który stworzy mebel zgodnie z oczekiwaniami. Przypominam, że elementów wyposażenia domu można szukać również w każdą niedzielę, gdy na giełdę tradycyjnie już przyjeżdża wielu stolarzy, producentów i sprzedawców mebli – mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych w Gliwicach.

 To nie koniec – giełda nadal będzie się rozrastać i poszerzać ofertę – w kolejce czeka już następny budynek, w którym w przyszłości udostępniona zostanie przestrzeń pod działalność gospodarczą.

– Miniony rok był trudny dla wszystkich, szczególnie jednak dla przedsiębiorców. Ta sytuacja trwa nadal, mamy jednak nadzieję, że wszystko wróci do normy i giełda znów będzie tętniła życiem, bez ograniczeń i reżimów. Przypominam, że pomimo obostrzeń pozostajemy otwarci – zachęcamy do odwiedzania giełdy z zachowaniem niezbędnych środków ostrożności – to dobra okazja, by zapoznać się z ofertą, kupić coś ładnego do swojego domu czy mieszkania i wesprzeć producentów i przedsiębiorców. Przypominam również, że w 2021 r. nie jest pobierana opłata targowa – zachęca Paweł Tyrakowski.

Gliwicka giełda zajmuje 305 486 m2. Rocznie, w czasie gdy nie obowiązywały ograniczenia związane z pandemią, odwiedzało ją 550 tys. osób, zawieranych było kilkaset tysięcy transakcji handlowych, a na miejscach postojowych parkowało około 140 tys. pojazdów. Najwięcej klientów odwiedza giełdę w niedzielę – od 7 tys. do 15 tys. osób. Kupują i sprzedają samochody, odzież, artykuły dla domu, ogrodu i domowych zwierząt, chemię gospodarczą i wiele innych. Dodatkowo, przez siedem dni w tygodniu funkcjonują tam komisy samochodowe i warsztat. Zlokalizowane są tam również m.in. hale magazynowe Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, biura do wynajęcia, sklepy motoryzacyjne i place manewrowe siedmiu szkół nauki jazdy oraz Giełda Części Samochodowych, na której można nabyć części do niemal każdego samochodu. Jak twierdzą handlowcy z tego sektora, 30-40% ich klientów to klienci z Czech, Słowacji, Węgier, Ukrainy, Austrii i Niemiec. W przygotowaniu jest plac z infrastrukturą do uprawiania sportów typu strzelectwo, w tym Airsoft (gra zespołowa wykorzystująca repliki broni palnej strzelające plastikowymi kulkami) i Laser Tag (laserowy paintball).

Popularność giełdzie zapewnia nie tylko szeroki asortyment oferowanych towarów, ale również dobra lokalizacja – teren jest doskonale skomunikowany, dostępna jest komunikacja miejska (linie 32, 702 oraz 932), bus i taksówki. Tuż obok znajdują się bezpośrednie zjazdy ze skrzyżowań DTŚ, A1 i A4.

Więcej informacji na temat działalności Giełdy Samochodowej można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, który jest administratorem giełdy (www.mzuk.pl) oraz pod nr tel.: 32/331-21-24 i 32/335-61-58. (mf)

 

meble w hali
Fot. materiały MZUK
Krzesła w hali
Fot. materiały MZUK
stoły w hali
Fot. materiały MZUK
meble w hali Fot. materiały MZUK
Krzesła w hali Fot. materiały MZUK
stoły w hali Fot. materiały MZUK

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking