Malarski obraz miasta

Mis à jour: 21.08.2020 / Section: / pdf
banner – praca przedstawiająca kamieniczki

7 września rozpocznie się Międzynarodowy Plener Malarski „Moje Miasto”. Gliwice staną się inspiracją dla artystów z całego świata. Wykonane w trakcie pleneru prace plastyczne zostaną pokazane na wystawie w Centrum Organizacji Kulturalnych.

Już po raz kolejny malarze wezmą na warsztat gliwickie zabytki. Nasze miasto będzie gościć artystów z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Libanu i, oczywiście, innych polskich miast. Plener potrwa do 16 września.

Wydarzeniu będą towarzyszyć dwie wystawy plastyczne. W Centrum Organizacji Kulturalnych zostanie zaprezentowane malarstwo Ewy Zajler-Płastek (od 9 września) i fotografie Pawła Szymy (od 16 września).

Po zakończonym plenerze, 7 października, zostanie zaprezentowana wystawa poplenerowa w Centrum Organizacji Kulturalnych Perełka (ul. Studzienna 6). Prace będą eksponowane do 8 listopada.

Organizatorem wydarzenia jest Okręg Gliwicko-Zabrzański Związku Polskich Artystów Plastyków. Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice i objęty patronatem Prezydenta Miasta.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych SEKAP Benchmarking