Aktualności | Aleja Przyjaźni zamieni się w Rynek Kultury

Aleja Przyjaźni zamieni się w Rynek Kultury

fot. materiały promocyjne

Aleja Przyjaźni zamieni się w Rynek Kultury

Publié: 30.06.2022 / Section: Kultura 

W każdą niedzielę wakacji na alei Przyjaźni będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach, a wieczorem swoje podwoje będą otwierać ruiny teatru Victoria. Rynek Kultury zabierze nas w podróż po dziewięciu państwach, ich tradycjach i sztuce. Wszystkie wydarzenia będą bezpłatne.

Cykl imprez w ramach Rynku Kultury rozpocznie się w niedzielę 3 lipca. Razem wybierzemy się do Włoch. Od godz. 16.00 na alei Przyjaźni będziemy tworzyć maski inspirowane weneckim karnawałem. Do dyspozycji uczestników będą pióra, cekiny i brokat. Z kolorowego filcu będzie też można wykonać własny magnes na lodówkę. Włoskie elegantki spróbują zrobić dla siebie plażową biżuterię.

O godz. 19.00 w ruinach teatru Victoria wystąpi Trio Boffelli – Leoni. W zespole występują muzycy z Polski i słonecznej Italii: Maja Słoniowska-Boffelli (ukulele, głos), Alberto Boffelli (kontrabas, głos) i Luigi Leoni (gitara). Trio wykonuje znane włoskie klasyki, takie jak „Quando quando quando” czy „Parole parole”. Klimat znany z romantycznych uliczek Portofino czy gorących placów Neapolu gwarantowany!

Rynek Kultury jest organizowany przez Centrum Kultury Victoria w ramach Kulturaliów – Gliwickiego Festiwalu Kultury.