Aktualności | Jeszcze więcej dobrej zabawy

Jeszcze więcej dobrej zabawy

Fot. D. Nita-Garbiec

Jeszcze więcej dobrej zabawy

Veröffentlicht: 04.07.2022 / Section: Miasto 

Najmłodsi mieszkańcy Starych Gliwic mają powody do radości. Do użytku został oddany nowy plac zabaw u zbiegu ulic Sadowej i Brylantowej. 

Na placu zamontowano wielofunkcyjne zestawy urządzeń zabawowych ze zjeżdżalniami i ściankami do wspinania się, huśtawki, kiwaki, piaskownicę oraz zestaw edukacyjny. W pobliżu postawione zostały stojaki na rowery, a na terenie placu zabaw znalazły się również ławki.

Nowopowstały plac zabaw to kolejna atrakcja w tej okolicy, która zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się siłownia zewnętrzna, street workout, tor dla rolkarzy a także strefa gier ze stołami do chińczyka ping-ponga i szachów. Zwolennicy sportów zespołowych mogą z kolei skorzystać z boiska, które na przełomie maja i czerwca przeszło modernizację nawierzchni. 

Plac zabaw został wykonany w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego, a koszt inwestycji wyniósł niemal 249 tys. zł.

na zdjęciu widoczne są dzieci bawiące się na placu zabaw, przy zjeżdżalni na zdjęciu kucająca dziewczynka bawi się zabawką obrotową dzieci korzystające z urządzeń zabawowych na placu zabaw, huśtające się na huśtawkach na zdjęciu dziewczynka buja się na kiwaku