Aktualności | Kulturalny rozkład jazdy: 1–3 lipca

Kulturalny rozkład jazdy: 1–3 lipca

Kulturalny rozkład jazdy: 1–3 lipca

Veröffentlicht: 01.07.2022 / Section: Kultura 

Pierwszy lipcowy weekend będzie obfitować w ciekawe wydarzenia kulturalne. Szczególnie polecamy uwadze nowy cykl imprez Rynek Kultury, spektakle w ramach festiwalu Ulicznicy i seanse Letniego Kina Plenerowego.

piątek 1 lipca

 • O godz. 18.00 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14) rozpocznie się projekcja filmu „Polański, Horowitz. Hometown” w reżyserii Mateusza Kudły i Anny Kokoszki-Romer. Jedna ze scen w filmie pochodzi z wizyty w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, która miała miejsce w październiku 2020 roku – podczas uroczystości wręczenia medali Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
 • Na godz. 19.00 zapraszamy do Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” (ul. Pszczyńska 85), gdzie Akademicki Teatr Remont wystawi „Łysą śpiewaczkę” w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego. Groteskowa „antysztuka” gwarantuje świetną zabawę, niezmiennie rozśmieszając widzów na całym świecie.

sobota 2 lipca

 • Na alei Przyjaźni o godz. 10.00 rozpocznie się Gliwicka Gra Rodzinna „Poznaj Gliwice aktywnie”. Do pokonania będzie 10 km, ale żeby dotrzeć do celu, nie wystarczy sprężysty krok – po drodze będzie trzeba wykonać kilka zadań.
 • O godz. 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00 w parku Chrobrego będą startować „Błękitno-zielone spacery po Gliwicach”. Wycieczki są częścią Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i realizowane z udziałem środków finansowych z budżetu GZM-u.
 • Od godz. 16.00 parkiem Chopina będą rządzić Ulicznicy. Teatr Delikates zaprezentuje dzieciom „Przygody Wieśka i Cześka cz. II – Jak Czesiek i Wiesiek znaleźli apetyt”. O godz. 18.00 rozpocznie się spektakl „DROM – ścieżkami Romów” Teatru Migro.
 • Na godz. 17.00 zapraszamy do Domu Pamięci Żydów Górnośląskich, w którym rozpocznie się wykład Dariusza Walerjańskiego „Było minęło jest. Historia dwóch synagog”. Będzie to opowieść o dwóch świątyniach wybudowanych w XIX wieku w Tarnowskich Górach i Mysłowicach.
 • O godz. 18.00 w Muzeum Tatuażu (ul. Krupnicza 16) zostanie otwarta wystawa prac 10 artystów związanych ze Szczepem Szukalszczyków herbu Rogate Serce, zapomnianą przedwojenną grupą artystyczną.
 • Nakury i DJ Barzo rozkręcą o godz. 21.00 imprezę w Cechowni (ul. Bojkowska 35a). Publiczność usłyszy charakterystyczne brzmienia łączące hip-hop i elektronikę, eksplorujące gatunki muzyczne takie, jak bolero, salsa, reggae, cumbia czy bossa nova.

niedziela 3 lipca

 • O godz. 16.00 na Rynku Kultury na alei Przyjaźni rozpoczną się dwugodzinne warsztaty tworzenia weneckich masek. Na godz. 19.00 zapraszamy do ruin teatru Victoria (al. Przyjaźni 18) na koncert zespołu Trio Boffelli – Leoni.
 • O godz. 17.00 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich rozpocznie się spotkanie z Eleonorą Bergman – „Synagogi i domy modlitwy – refleksje po 25 latach”.
 • O godz. 18.00 w dzielnicy Łabędy (ul. Piaskowa) rozpoczną się seanse Letniego Kina Plenerowego. Młodzi widzowie zobaczą film „Tajemnica Raoula Taburina”, a dorośli „C’mon C’mon” ze świetnym Joaquinem Phoenixem.

Wszystkie wydarzenia kulturalne są publikowane na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem? Dodaj swoje wydarzenie na naszą stronę poprzez formularz.