Aktualności | Rusza wystawa „Modele struktury miasta Gliwic” na Politechnice Śląskiej

Rusza wystawa „Modele struktury miasta Gliwic” na Politechnice Śląskiej

Fot. materiały organizatora

Rusza wystawa „Modele struktury miasta Gliwic” na Politechnice Śląskiej

Veröffentlicht: 01.07.2022 / Section: Nauka 

Kampus akademicki Politechniki Śląskiej, Nowe Gliwice czy teren wokół Radiostacji – to tylko niektóre z lokalizacji, do których w wirtualnym świecie przeniosą się goście wystawy „Modele struktury miasta” na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Wszystko za sprawą modeli 3D, widocznych dzięki aplikacji na smartfona i okularom VR.

Otwarcie V edycji wystawy z cyklu „Modele struktury miasta” odbędzie się w piątek, 1 lipca, o godz. 12.00 w Auli małej, na parterze Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej przy ul. Marcina Strzody 10 w Gliwicach.

Goście wydarzenia zobaczą m.in. fizyczne makiety wybranych gliwickich przestrzeni stworzone na ploterach i drukarkach cyfrowych. Wśród nich znalazły się modele: kampusu Politechniki Śląskiej, Nowych Gliwic, terenu wokół Radiostacji, wybranych przestrzeni publicznych, Gliwic jako miasta 15-minutowego oraz udziału powierzchni zabudowy w mieście. Uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć każdego z nich w formie modelu 3D w przestrzeni wirtualnej i rozszerzonej – za pomocą aplikacji na smartfona czy okularów VR.

Wystawa „Modele struktury miasta Gliwic” to efekt pracy 17-osobowego, międzynarodowego zespołu projektowego. W jego ramach studenci oraz wykładowcy z kraju i zagranicy przeprowadzili wspólnie wiele szczegółowych analiz struktury naszego miasta. Następnie – korzystając ze sprzętu i oprogramowania laboratorium Wydziału Architektury – na ich podstawie wykonali modele 3D oraz fizyczne makiety, ukazujące m.in. udział powierzchni zabudowy czy model Gliwic, jako miasta 15-minutowego.

Wystawę, której partnerem jest miasto Gliwice, będzie można podziwiać od 1 do 8 lipca. (ml)