Aktualności | 300 plus – wyłącznie on-line!

300 plus – wyłącznie on-line!

fot. Freepik

300 plus – wyłącznie on-line!

Veröffentlicht: 01.07.2022 / Section: Miasto 

1 lipca rusza tegoroczny nabór wniosków w ramach programu „Dobry start”. Wniosek o świadczenie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną dla uczącego się dziecka można złożyć wyłącznie on-line – przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS i portal Emp@tia.

Świadczenie przysługuje jedynie uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych aż do ukończenia przez nich 20. roku życia – w przypadku uczniów z niepełnosprawnościami okres ten wydłuża się do 24. roku życia. 300 plus nie jest wypłacane studentom, przedszkolakom ani dzieciom realizującym przygotowanie szkolne (tzw. zerówki) w placówkach przedszkolnych.

Rodzice, którzy chcą otrzymać pieniądze, muszą złożyć odpowiedni wniosek. Przesyła się go do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wyłącznie on-line za pośrednictwem portalu PUE ZUS, portalu informacyjno-usługowego Emp@tia lub poprzez bankowość elektroniczną.

Czas na złożenie wniosku to 30 listopada.  Warto jednak zrobić to wcześniej – rodzice, którzy dopełnią formalności do końca sierpnia, będą mogli liczyć na wypłatę środków nie później niż do 30 września.