Rodzinny jazz w Bojkowie

Hinzugefügt: 06.06.2022 / Bereich:
brunetka przytulająca mężczyznę w granatowej koszuli fot. materiały organizatora

Dorota i Henryk Miśkiewiczowie, wokalistka i znany saksofonista jazzowy, połączą siły na jednej scenie. Ojciec i córka wystąpią ze wspólnym projektem „Nasza miłość” 9 czerwca na Scenie Bojków (ul. Parkowa 5).

Ich duet sprawdza się świetnie i na scenie, i w życiu. Henryk Miśkiewicz jest wybitnym saksofonistą jazzowym, a Dorota już kilka razy została uznana za najlepszą polską wokalistkę przez magazyn „Jazz Forum”. Dorocie i Henrykowi podczas koncertu będzie towarzyszył  Michał Miśkiewicz. Zbieżność nazwisk jest nieprzypadkowa – Michał jest synem Henryka i bratem Doroty. Do Rodziny Miśkiewiczów dołączą Piotr Orzechowski „Pianohooligan”  (fortepian) i Max Mucha (kontrabas).

Większość utworów, które wykonają artyści, skomponował Henryk Miśkiewicz. Są wśród nich między innymi „Nasze senne sprawy” z tekstem Wojciecha Młynarskiego, przed laty wykonywane przez Ewę Bem, a także premierowe „Co minęło, niech wróci” do tekstu Ewy Lipskiej.

Koncert rozpocznie się w czwartek 9 czerwca o godz. 20.00 na Scenie Bojków. Bilety w cenie 43 zł są do nabycia w portalu Bilety24.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking