Studenci przejęli miasto

Hinzugefügt: 20.05.2022 / Bereich:
studenci Fot. M.Buksa/UM Gliwice

Trwają gliwickie Igry 2022. W czwartek, 19 maja, klucze do miasta studentom Politechniki Śląskiej wręczyła Ewa Weber, zastępczyni prezydenta Gliwic. W wydarzeniu uczestniczyły też władze Politechniki Śląskiej, z rektorem prof. Arkadiuszem Mężykiem na czele. Po oficjalnej uroczystości, z Rynku do miasteczka akademickiego przeszedł barwny korowód rozbawionych studentów.

Igry są organizowane w Gliwicach od czterech dekad. Tradycję podtrzymują kolejne roczniki, które integrują się, biorąc udział w licznych wydarzeniach sportowo-kulturalno-towarzyskich i – przede wszystkim – bawiąc się na świeżym powietrzu. Ważnym elementem są koncerty i barwny korowód przebierańców, który przemierza gliwickie ulice. Z okazji studenckiego święta władze Gliwic przekazują żakom klucz do miasta.

Politechnika Śląska stanowi dla Miasta Gliwice jeden z kluczowych filarów rozwoju. Jest motorem napędzającym rozwój nowoczesnych technologii. Buduje ją przede wszystkim  doskonała kadra naukowa i studenci, którzy oprócz tego że na co dzień wiele wysiłku wkładają w naukę, to cenią również kulturę i wydarzenia artystyczne. Igry to niesamowity dla Was czas. Niezmiernie się cieszę, że po dwóch latach przerwy wracamy do pięknej tradycji. W imieniu Prezydenta Miasta oddaję w Wasze ręce wyjątkowy klucz, który otwiera bramy Gliwic. Życzę Wam dobrej zabawy, pełnej muzycznych emocji – mówiła zastępczyni prezydenta Gliwic Ewa Weber.

Studencki korowód zakończył się przy Arenie Gliwice, gdzie do późnych godzin wieczornych powietrze nad Gliwicami wypełniało igrowe brzmienie. Mocne uderzenie zaprezentowali: Tamtej nocy, Borysa LBD, Lej mi pół i Łydka grubasa. Dziś kolejny dzień studenckiego święta –  zagrają:  Joe Palooka, Stach Bukowski, Lordofon, Wojtek Szumański i Video. (mf)

 

prezydent Ewa Weber wręcza klucz do miasta
Fot. M.Buksa/UM Gliwice
korowód studentów
Fot. M.Buksa/UM Gliwice
korowód studentów
Fot. M.Buksa/UM Gliwice
prezydent Ewa Weber wręcza klucz do miasta
korowód studentów
korowód studentów

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking