#zielonegliwice. W donicach i w ziemi. Sadzimy!

Hinzugefügt: 17.05.2022 / Bereich:
świdośliwy w doniach na placu mickiewicza fot. ZDM w Gliwicach

Geometryczne donice stojące do ubiegłego roku na skwerze nad DTŚ trafiły w nowe lokalizacje – w sąsiedztwo przystanku autobusowego przy placu Adama Mickiewicza i na ul. Dolnych Wałów. Obecnie zdobią je już świdośliwy i powojniki bylinowe. W ciągu najbliższych dwóch tygodni młode sadzonki krzewów powinny intensywnie wznowić wegetację.

Wcześniej wykonawca wyłożył donice styropianem, który będzie pełnił funkcję izolacyjną, a następnie wypełnił keramzytem i urodzajną ziemią – substratem.

Na tym nie koniec! W ostatnich tygodniach wzdłuż ul. Daszyńskiego pojawiło się ponad 100 sadzonek wiązów holenderskich. Nieodłącznym elementem pasów przyulicznych tej drogi jest także róża okrywowa. Zakończył się właśnie II etap nasadzeń tego krzewu.

W I etapie miejsce tu znalazło blisko dwa tysiące sadzonek róży. Obecnie na odcinku od obwodnicy zachodniej do Starej Cegielni zasadzono ich ponad tysiąc dwieście. W przyszłym roku nasadzeniami tego krzewu planujemy objąć odcinek od Starej Cegielni do węzła autostradowego – podkreśla Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowa Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

róża okrywowa przy ul. Daszyńskiego
fot. ZDM w Gliwicach

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking