Zabawska i Urbanek wystartują w Gliwicach

Hinzugefügt: 12.05.2022 / Bereich:
Daria Zabawska rzuca dyskiem Daria Zabawska. Fot. archiwum piast.gliwice.pl

W miniony weekend na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Syriusza 30 kibicowaliśmy młodym zawodnikom, a w najbliższą niedzielę – 15 kwietnia – będzie już okazja zobaczyć  m.in. dwoje czołowych polskich dyskoboli: Darię Zabawską i Roberta Urbanka. Oboje to reprezentanci Polski, którzy do Gliwic przyjadą, by wziąć udział w Ogólnopolskim Mityngu Kwalifikacyjnym.

Robert Urbanek ma w dorobku sześć medali mistrzostw Polski seniorów: złoty, trzy srebrne oraz dwa brązowe, a także po jednym brązowym medalu zdobytym na Mistrzostwach Europy i Świata. Reprezentował Polskę również na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Jego rekord życiowy wynosi 66,93 metra i jest drugim rezultatem w rzucie dyskiem w polskich tabelach historycznych.

Daria Zabawska swój rekord życiowy ustanowiła na stadionie w Gliwicach podczas Grand Prix Gliwic, 2 czerwca 2019 roku. Rzuciła wówczas dyskiem na odległość 62,36 metra. Zabawska to dwukrotna mistrzyni Polski. Jest też wielokrotną medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz Młodzieżową Wicemistrzynią Europy.

Dużym zainteresowaniem cieszą się też sprinty. Na razie na liście startujących w Gliwicach jest ponad 40 zawodniczek i zawodników, którzy chcą ścigać się na fioletowej bieżni sprzyjającej osiąganiu bardzo dobrych rezultatów.

Sekcja lekkoatletyczna Piasta Gliwice także wystawia liczną reprezentację. 31 zawodników będzie próbowało pobić swoje rekordy. Wśród nich jest trojka zawodników z kadry Polski „B”: Oliwia Hałka, Wiktoria Drózd, Oliwier Czernel. Drozd wystąpi w dwóch konkurencjach: rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.

Kibice, którzy przyjdą na stadion przy ul. Syriusza w niedzielę, będą mogli zobaczyć także rywalizację na biegach średnich, w skoku w dal, wzwyż i rzut kulą. Organizatorzy spodziewają się około 200 uczestników, co powinno przełożyć się na 250 osobostartów. Początek zawodów przewidziano na godz. 16.00. Zapraszamy kibiców na stadion – wstęp wolny! Emocje – gwarantowane.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking