Aktualności | Kądzior za trzy!

Kądzior za trzy!

Veröffentlicht: 19.04.2022 / Abschnitt: Miasto

W spotkaniu 29. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał w wielkanocny poniedziałek na wyjeździe z Legią Warszawa 1:0. Zwycięskiego gola w tym meczu strzelił Damian Kądzior, dla którego była to piąta bramka w tym sezonie.

W hitowym meczu tej kolejki dłużej przy piłce utrzymywali się zawodnicy gospodarzy, ale to podopieczni Waldemara Fornalika stworzyli sobie więcej sytuacji strzeleckich w pierwszej połowie. Dodatkowo, Niebiesko-Czerwoni dobrze bronili i nie dopuszczali swoich rywali do szans bramkowych. Swoją dobrą grę Piast potwierdził tuż przed przerwą, kiedy to Damian Kądzior wykorzystał błąd defensywy Legii i trafił do siatki, otwierając wynik rywalizacji.

Początkowy fragment drugiej części gry był bardzo wyrównany. Obie drużyny miały swoje okazje, ale żadna z nich nie potrafiła strzelić gola. Bliżej była Legia, ale Tomas Pekhart trafił w poprzeczkę. Po stronie Piasta dobrze uderzał Kristopher Vida, ale dobrą interwencją po jego strzale popisał się Richard Strebinger. W dalszej części meczu ponownie dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale gliwiczanie pewnie grali w defensywie i nie dali gospodarzom stworzyć większego zagrożenia.

Udanie zakończyliśmy świąteczny okres. Dzięki zaangażowaniu, realizowaniu taktyki i założeń udało nam się zniwelować atuty przeciwnika i nie dopuściliśmy do zagrożenia pod naszą bramką. Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa. Od kiedy jestem w Piaście, to nie mówimy o celach, ale koncentrujemy się na każdym kolejnym meczu i tak też jest teraz. Zobaczymy, co to nam przyniesie po 34 kolejce – skomentował po wygranym spotkaniu trener Niebiesko-Czerwonych Waldemar Fornalik.