Czy technologia może ocalić świat?

Hinzugefügt: 04.04.2022 / Bereich:
skład Pendolino w szwajcarskim Intschi Szwajcarzy stale inwestują w nowoczesny tabor kolejowy i elektryczne zespoły trakcyjne. Fot.: domena publiczna

Na to pytanie odpowie wystawa mobilna „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości”, która 5 kwietnia pojawi się w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej. Będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych do 26 kwietnia. Organizatorem ekspozycji w politechnicznej „żylecie” jest Ambasada Szwajcarii w Polsce.

Jako światowy lider w zakresie innowacyjności, Szwajcaria nieustannie dąży do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju przyjętych w Agendzie ONZ 2030. To priorytet tej dekady – aby ograniczyć negatywny wpływ ludzkości na środowisko naturalne i klimat, musimy zacząć jak najszybciej wdrażać ekologiczne nawyki i nowe technologie. Na wystawie „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” przedstawione zostaną innowacyjne szwajcarskie rozwiązania technologiczne w takich obszarach jak gospodarka wodna, rolnictwo, elektromobilność, recykling i energetyka.

Oficjalna inauguracja mobilnej ekspozycji rozpocznie się 5 kwietnia o godz. 14.00. Wystawę otworzą wspólnie Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz Ambasador Szwajcarii w Polsce Jürg Burri. W uroczystości weźmie udział prezydent Gliwic Adam Neumann.

Po inauguracji rozpocznie się panel dyskusyjny dla studentów uczelni „Nauka i gospodarka dla zielonej przyszłości”.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking