Nie jesteś sam

Hinzugefügt: 01.04.2022 / Bereich:
baner

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Fundacja Sawanci organizuje obchody pod hasłem AUTYZM Jedno słowo, milion historii. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice i zostało dofinansowane z budżetu miasta Gliwice.

Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego dla którego charakterystyczne są przykładowo: kłopoty z mówieniem, zaburzona zdolność komunikowania się i budowania relacji interpersonalnych, mniejszy wachlarz przejawianych zachowań i ich stereotypowość, a także brak kontaktu wzrokowego. Osoby z autyzmem często „zatapiają” się w świecie własnych przeżyć, alienując się od środowiska, stąd jego nazwa pochodząca od greckiego słowa autós, co oznacza „sam”.

W naszym mieście Światowy Dzień Świadomości Autyzmu będzie obchodzony na terenie Cechowni w Nowych Gliwicach przy ul. Bojkowskiej 35a. Zaplanowano piknik integracyjny, który potrwa od godz. 11.00 do 15.00. Będzie wiele atrakcji, m.in. maraton zumby, spotkanie z alpakami, fotobudka, konkursy, warsztaty, loteria i malowanie buziek. Przewidziano również konsultacje u specjalistów m.in. z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach i Fundacji Sawanci. W trakcie spotkania będą rozdawane ulotki tematyczne, zaplanowano też charytatywny kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na rzecz dzieci ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Wydarzenia z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu organizują też inne instytucje, m.in. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. Gierymskiego, Przedszkole Miejskie z Oddziałami Integracyjnymi nr 21 w Gliwicach i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gliwicach. Więcej informacji na temat wydarzeń można znaleźć na stronie internetowej sawanci.pl. (mf)

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking