Kulturalny rozkład jazdy: 28–30 stycznia

Hinzugefügt: 28.01.2022 / Bereich:
banner

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo ciekawie. Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza na koncert operetkowy, w planach są też koncerty kolęd oraz finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Rynku – tego nie można przegapić!

piątek 28 stycznia:

 • O godz. 17.00 w Bibliotece Centralnej rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu słuchaczy Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno-Baletowego w Gliwicach.
 • 28 stycznia w Gliwicach znów zabrzmią znane i lubiane arie z „Wesołej wdówki”, „Księżniczki czardasza” czy „Krainy uśmiechu”. Gala operetkowa rozpocznie się o godz. 19.00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57). Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy prezydenta Gliwic Adama Neumanna.

sobota 29 stycznia:

 • O godz. 18.55 na Scenie Bajka w kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) rozpocznie się kolejna transmisja z cyklu „Met Opera”. Laureat nagrody Tony, reżyser Bartlett Sher przedstawia odważną inscenizację ponadczasowej opery Verdiego – „Rigoletto”.
 • W Cechowni w Nowych Gliwicach (ul. Bojkowska) o godz. 19.00 rozpocznie się koncert muzyki rumuńskiej, bałkańskiej, węgierskiej i cygańskiej. Podczas występów BalkanArtz elementy muzyki ludowej łączą się z rock’n’rollem!

niedziela 30 stycznia:

 • Od godz. 13.00 Rynek gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wystąpią Belfer Band, Dejlu, Pozyton Sound i Muchy.
 • Na godz. 17.00 warto być w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” (ul. Pszczyńska 85). Akademicki Teatr Remont zaprasza na „Ożenek” Nikołaja Gogola w reżyserii Grzegorza Kempinsky’ego.

poza tym:

 • „Jubileusz – 30 lat WOŚP na plakacie” to nowa wystawa prezentowana w Stacji Artystycznej Rynek (Rynek 4–5). Można ją oglądać do 4 lutego.
 • W Stacji Artystycznej Rynek można także zobaczyć „Obrazki z wystawy”, czyli prace autorstwa Joanny Skiby. Będą eksponowane do 4 lutego.
 • Jak co tydzień zapraszamy do Muzeum w Gliwicach, by zobaczyć dwie arcyciekawe wystawy. W Willi Caro prezentowana jest ekspozycja „Najwyższej próby! Rzeźbiarze i rzeźby 1. połowy XX w. na Górnym Śląsku”, a w Czytelni Sztuki (w budynku Willi Caro) – wystawa fotograficzna „Naga Portret i akt 1959–1966” Kazimiery Dyakowskiej.
 • Warto zajrzeć do Filii nr 30 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach (ul. Partyzantów 25) i zobaczyć wystawę prac Wojciecha Kotylaka „Tak sobie próbuję rysować...”. Na ekspozycji portretów w ołówku można zobaczyć wycinek twórczości gliwickiego artysty.
 • „Ziemię Świętą w obiektywie Stanisława Ligonia” można obejrzeć w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17). Autor w czasie pobytu w Palestynie fotografował miejsca, zabytki i życie codzienne mieszkańców.
 • W galerii Perkoz (Filia nr 5 MBP w Gliwicach, ul. Perkoza 12) prezentowana jest wystawa fotograficzna „Bottrop – oczami młodych”. Warsztaty fotograficzne dla blisko 30 młodych ludzi z bottropskich szkół Janusz-Korczak-Gesamtschule i Willy-Brandt-Gesamtschule przeprowadziła Janina Steinmetz – berlińska fotografka.

Wszystkie wydarzenie kulturalne w Gliwicach są publikowane w kalendarzu na stronie Kultura.gliwice.eu. Jesteś organizatorem i chcesz zaprosić mieszkańców na koncert, spektakl, wystawę na terenie miasta? Dodaj swoje wydarzenie poprzez formularz!

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking