Koduj z Gigantami „Szyfry i Zagadki”

Hinzugefügt: 18.01.2022 / Bereich:
baner

Wystartowała rejestracja do 10 edycji ogólnopolskich, bezpłatnych warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Szyfry i Zagadki”, organizowanych przez szkołę GIGANCI PROGRAMOWANIA. W Gliwicach stacjonarne warsztaty odbędą się 6 i 12 lutego przy ul. Zwycięstwa 10, a także online, dostępne z każdego miejsca w Polsce. Akcja potrwa od 5 do 27 lutego. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice Adama Neumann.

Mamy dobrą wiadomość dla uczniów w wieku od 7 do 18 lat – 6 lutego rozpocznie się kolejna edycja akcji „Koduj z Gigantami”. Wydarzenie ma promować ideę programowania wśród dzieci i młodzieży i przygotować młodych ludzi do świadomego, mądrego korzystania z nowych technologii oraz tworzenia własnych gier, stron internetowych i aplikacji. Akcji towarzyszą również konkursy z nagrodami.

Tym razem hasłem przewodnim akcji są szyfry i zagadki. Wydarzenie odbywa się cyklicznie i cieszy się dużą popularnością – w zajęciach bierze udział około 10 tys. osób. Warsztaty prowadzone są zarówno w formule online, jak i stacjonarnie, w 90 miastach. Akcja potrwa od 6 do 27 lutego, a rejestracja na zajęcia ruszy 15 stycznia. Organizatorem wydarzenia jest firma Giganci Programowania Sp. z o.o. Patronami honorowymi wydarzenia są: NASK, ORE oraz włodarze miast, m.in. Prezydent Miasta Gliwice Adama Neumann. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.kodujzgigantami.pl. (mf)

 

 

 

 

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking