„Poniemieckie” – spotkanie autorskie z Karoliną Kuszyk

Hinzugefügt: 13.01.2022 / Bereich:
banner

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zapraszają na spotkanie autorskie z Karoliną Kuszyk. „Poniemieckie” to zarówno reportaż, jak i sentymentalna podróż w czasie.

Kuszyk zabiera nas w podróż po obszarach przyłączonych do Polski po drugiej wojnie światowej, szczególnie po Dolnym Śląsku i Legnicy, skąd pochodzi sama autorka. W swej książce stara się odnaleźć odpowiedzi na pytania czym właściwie jest poniemieckie, co znaczy dla nas i jak obecnie o nie dbamy.

Karolina Kuszyk – (ur. 1977) – germanistka i polonistka, absolwentka Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, tłumaczka literatury niemieckiej i trenerka kompetencji międzykulturowych. Stypendystka DAAD i laureatka berlińskiego poetry slam w językach słowiańskich. Mieszka i pracuje w Berlinie i na Dolnym Śląsku. „Poniemieckie” to jej debiut książkowy.

Prowadzenie: Agnieszka Zientarska – dziennikarka, polonistka, filozofka i podróżniczka.

Spotkanie zostało sfinansowane przez Konsulat RFN w Opolu. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy, kontakt: Sandra Mazur koordynatorka projektu e-mail: sandra.mazur@haus.pl, tel. 77 407 9522). W związku z uczestnictwem w wydarzeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii wymagane będzie złożenie pisemnego oświadczenia.

13 stycznia 2022 r., godz. 18.00

Biblioteka Centralna, ul. Kościuszki 17

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking