Pamiętaj o badaniu

Hinzugefügt: 28.12.2021 / Bereich:
baner

Mammografia może uratować życie, dlatego warto z niej skorzystać. 14 stycznia przy PH Arena stanie mammobus, w którym panie w wieku 50-69 lat będą mogły wykonać bezpłatne badania.

Badania w mobilnej pracowni mammograficznej odbędą się przy Parku Handlowym, przy alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1, w piątek 14 stycznia, w godz. od 8.15 do 15.00. Mogą z nich skorzystać ubezpieczone panie w wieku do 50 do 69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ramach programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. Uwaga, programem nie są objęte panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe w piersi o charakterze złośliwym.
– Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań – mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia. Badanie mammograficzne umożliwia wykrycie zmian na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór pozwala na natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia – mówi Anna Niemirska z LUX MED Diagnostyka.
Aby skorzystać z bezpłatnego badania należy się zarejestrować pod nr tel. 58/666-24-44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Do rejestracji potrzebne będą dane z dowodu osobistego.  Na badanie należy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii i stawić się w wyznaczonym podczas rejestracji czasie, w maseczce ochronnej. Badania organizowane przez LUX MED są refundowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. W związku z epidemią Covid-19 panie proszone są o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.
Więcej informacji na temat mammografii można znaleźć na stronie www.mammo.pl. (mf)

 

plakat

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking