PZO Boxing Day by GUKS CARBO. Kto zwyciężył?

Hinzugefügt: 16.12.2021 / Bereich:
ring bokserski, zawodnik z nagrodą i sponsorzy zawodów fot. archiwum PZO

W minioną sobotę odbyła się VIII i zarazem ostatnia w tym roku edycja zawodów z cyklu PZO Boxing Day by GUKS CARBO, którego popularność wzrasta z miesiąca na miesiąc. Na organizowane od roku mityngi przyjeżdżają pięściarki i bokserzy z Czech, Słowacji, Niemiec, Ukrainy czy Austrii.

W Polsce w zasadzie nie organizuje się cyklicznych turniejów bokserskich, na których mogłaby startować młodzież. W związku z czym już od dłuższego czasu mieliśmy pomysł, aby zrobić zawody dla dużej grupy młodzieży, które miałyby szansę odbywać się częściej niż raz czy dwa razy w roku. Nie jest jednak tajemnicą, że na to potrzebne są fundusze. Projekt „PZO Boxing Day” mogliśmy uruchomić dzięki wsparciu z strony Przedsiębiorstwa Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o., za co w imieniu wszystkich dzieciaków serdecznie dziękujemy – mówi Henryk Wilk, wiceprezes Gliwickiego Uczniowskiego Klubu Sportowego CARBO.

„PZO Boxing Day by GUKS CARBO” to zawody cieszące się dużym zainteresowaniem. W poprzednich edycjach brało w nich udział ponad 200 zawodniczek i zawodników. Na dwóch ringach głównie rywalizowała młodzież (we wszystkich kategoriach wagowych), ale okazję, aby sprawdzić swoje możliwości mieli również seniorzy. Wśród startujących nie zabrakło krajowych medalistów. Stąd wiele walk stoczono na bardzo wysokim poziomie.

Ze względu na ograniczenia pandemiczne w ostatniej edycji uczestniczyło 140 pięściarek i bokserów. W tym gronie walczyło 21 zawodników GUKS CARBO. Stoczyli oni pięć walk towarzyskich najmłodszych adeptów pięściarstwa oraz 16 walk punktowanych, z których aż 13 zakończyło się zwycięstwami gliwickich bokserów. Swoje pojedynki wygrali: Beata Rdest, Anna Knapik, Maciej Surdel, Roman Kucher, Aleksander Kucher, Jakub Marcinów, Oliwier Chundzyński, Jakub Stępniak, Tomasz Klimczak, Nikodem Zając, Oliwier Krawczyk, Kacper Wiśniowski oraz Dawid Sikora. W walkach niepunktowanych wzięli udział: Szymon Skóra, Paweł Sojka, Fiodor Charkin, Radosław Kotapka oraz Tymoteusz Dawicki. GUKS CARBO zajął I miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Turniej finałowy odbył się w hali przy ul Jasnej 31 w obecności wielu znanych sportowców, sponsorów oraz działaczy związanych z boksem. W loży honorowej zasiedli m.in.: Jerzy Rybicki – dwukrotny medalista olimpijski, medalista mistrzostw świata i Europy, Damian Durkacz – mistrz Polski i olimpijczyk z ostatnich Igrzysk.

Pojedynkom przyglądali się prezydent Gliwic Adam Neumann wraz z zastępczynią Ewą Weber, Magdalena Budny – prezes PZO Sp. z o.o. oraz Janusz Marcinów – przewodniczący Rady Nadzorczej PZO Sp. z o.o., który zdradził, dlaczego spółka zdecydowała się wesprzeć cykl zawodów.

Klub GUKS Carbo powstał prawie 20 lat temu. Odrodził się, bazując na tradycjach bokserskich Carbo Gliwice i ŁTS Łabędy. Uznaliśmy, że jest to dyscyplina, która zasługuje na wsparcie, szczególnie że w GUKS trenują dzieci i młodzież, których nie zawsze stać na finansowanie drogich sportów – mówił Janusz Marcinów.

Podczas finałowej edycji wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale, a wyróżniający się zawodnicy w podsumowaniu wszystkich edycji otrzymali okazałe puchary, które odebrali z rąk prezydenta Gliwic Adama Neumana. W ten sposób w poszczególnych kategoriach nagrodzeni zostali: Jakub Marcinów (najlepszy adept), Maciej Surdel (najlepszy młodzik), Oliver Chundzyński (najlepszy kadet), Oliwier Krawczyk (najlepszy junior), Anna Knapik (najlepsza seniorka), Sebastian Kawulok (najlepszy zawodnik) i Beata Rdest (najlepsza zawodniczka).

Mimo że to koniec roku, pięściarki i bokserzy z GUKS Carbo powalczą jeszcze w Pucharze Polski. W przyszłym roku natomiast rozpocznie się nowa edycja PZO Boxing Day by GUKS CARBO.

Związek Polskich Miast ePuap Śląska Karta Usług Publicznych  Benchmarking